Dana White stawia sprawę jasno – „Akceptujecie walki albo idziecie gdzie indziej”

Brandon Magnus/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Zwolnienie z organizacji UFC zawodnika wagi piórkowej Yaira Rodrigueza odbiło się szerokim echem i wywołało spore zaskoczenie. Czy organizacja zwalniając tak dobrego zawodnika chciała zakomunikować coś innym zawodnikom?

Szef organizacji UFC Dana White zapytany o sprawę Rodrigueza na konferencji prasowej po gali UFC w Liverpoolu powtórzył to, co powiedział zaraz po zwolnieniu Rodrigueza:

„Zaproponowaliśmy mu walki, on jednak je odrzucił. Było o wiele więcej dyskusji na ten temat. Jeśli nie chcesz walczyć, nie jest to odpowiednie miejsce. Jest mnóstwo miejsc [organizacji], które z ogromną chęcią przyjęłyby Yaira Rodrigueza i podpisałyby z nim kontrakt i jestem pewien, że będzie miał świetną karierę. To nie jest miejsce dla ciebie.”

Zapytany o to, czy Rodriguez zostanie przyjęty pewnego dnia z powrotem do UFC, White nie był pewien, ale wykorzystał ciszę, która wypełniła salę konferencyjną do poinformowania innych zawodników w organizacji, że UFC nie jest miejscem, w którym można wybierać sobie przeciwników lub odmawiać walki:

„Kiedy dzwonię do ciebie i proponuję ci walkę, powinieneś ją przyjąć. Prawdopodobnie powinieneś to wziąć. Robię 42 pojedynki rocznie, a jeśli nie chcesz walczyć, jeśli chcesz być wybredny i nie chcesz zrobić tego, czy tamtego, prawdopodobnie musisz odejść gdzieś indziej i ja pomogę ci tam dotrzeć.”

Jak widać Dana White nie wykazuje na razie zainteresowania Yairem Ridriguezem i jego potencjalnym powrotem do UFC w przyszłości. Co więcej, White dał do zrozumienia swoim zawodnikom, że podobne zachowanie z wybieraniem sobie walk lub odrzucaniem ofert nie będzie tolerowane. Ciekawe tylko, czy ta zasada będzie stosowana wobec wszystkich bez wyjątku, czy w dalszym ciągu w organizacji będą gwiazdy, które będą mogły pozwolić sobie na wybrzydzanie?

5 thoughts on “Dana White stawia sprawę jasno – „Akceptujecie walki albo idziecie gdzie indziej”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.