Relacja z 7. edycji Projektu Wojownik w Świętoszowie z udziałem Mariusza Cieślińskiego i Michała Bobrowskiego

Zdjęcie: st. szer. Natalia Wawrzyniak

W dniach 14 – 15 listopada 2018 roku, w świętoszowskiej hali sportowej spotkali się weterani misji poza granicami kraju, w ramach „Projektu Wojownik”.

W dwudniowych zajęciach uczestniczyło prawie pięćdziesięciu żołnierzy, a wśród nich weterani z pancernej brygady oraz innych jednostek Wojska Polskiego, a także  podchorążowie z Akademii Wojsk Lądowych z Wrocławia.

W imieniu dowódcy 10 Brygady Kawalerii Pancernej przybyłych przywitał Szef Szkolenia brygady, podpułkownik Wojciech Strzelecki. Oficer zwrócił się do obecnych na hali sportowej żołnierzy słowami – Witam Was serdecznie i cieszę się, że na dzisiejszych zajęciach dopisała tak duża frekwencja. Mam nadzieję, że przez te dwa dni będziecie mogli się sprawdzić, ale przede wszystkim  spędzicie czas robiąc to, co lubicie, co jest Waszą pasją i zainteresowaniem.

Celem Projektu Wojownik jest przede wszystkim integracja środowiska żołnierzy weteranów – uczestników misji poza granicami kraju, a także zainteresowanie sportami walki jako dyscypliną utylitarną szczególnie dla wojskowych. Podczas tych zajęć stwarzamy im możliwość spotkania, niekiedy po wielu latach od zakończenia misji, jak również wspólnego ćwiczenia. Chcemy, aby poprzez sport uczyli się radzić sobie ze stresem. Nie tylko z tym stresem, który jest związany ze służbą poza granicami kraju, ale także z tym, który spotyka ich każdego dnia podczas codziennej służby. – powiedział pułkownik Szczepan Głuszczak, organizator „Projektu Wojownik”.

Projekt Wojownik 7 w Świętoszowie swoją obecnością uświetnili Mariusz Cieśliński – mistrz świata muay thai oraz Michał Bobrowski – zawodnik federacji Babilon MMA. To właśnie tych dwóch znakomitych sportowców, przez dwa dni, wspólnie z innymi instruktorami, prowadziło szkolenie z żołnierzami. Żołnierze uczestniczyli w wykładach, które miały na celu przygotowanie ich do części praktycznej zajęć. Ponadto uczyli się wybranych technik z zakresu mieszanych sztuk walki, wybranych elementów muay thai oraz MMA, a także podstaw jogi. Każdy z obecnych znalazł coś dla siebie, a dodatkowo mógł sprawdzić się w czymś zupełnie nowym.

Na zakończeniu 7 edycji Projektu Wojownik, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty. Zmęczeni, ale pełni satysfakcji weterani, zakończyli dwudniowe szkolenie z uśmiechami na twarzy i bogatsi o nowe doświadczenia.

Tekst: kpt. Katarzyna Sawicka
Zdjęcia: st. szer. Natalia Wawrzyniak

KLIKNIJ ABY OBEJRZEĆ GALERIĘ

One thought on “Relacja z 7. edycji Projektu Wojownik w Świętoszowie z udziałem Mariusza Cieślińskiego i Michała Bobrowskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *