Relacja po gali Ladies Fight Night „Five Points” w Poznaniu. Widowiskowy popis umiejętności Sylwii Juśkiewicz!

Fot. Tomasz Pierzycki / Fotokorpus.pl

W sobotę, w Poznaniu odbyła się kolejna gala organizacji Ladies Fight Night. W walce wieczoru triumfowała Katarzyna Lubońska, choć jej przeciwniczka z Brazylii stawiała twarde warunki. Mnóstwo emocji dostarczyła kibicom zgromadzonym w Sali Ziemi MTP widowiskowa walka Sylwii Juśkiewicz z LFN Team, która pewnie pokonała swoją przeciwniczkę z Ukrainy. Szczęścia nie miały zawodniczki z Poznania. Marta Gusztab i Natalia Leciejewska zaprezentowały wysoki poziom sportowy, ale przegrały swoje pojedynki niejednogłośną decyzją sędziów.

 W 11 pojedynkach w formule MMA i K-1 Polki triumfowały aż 9 razy! Zwycięstwa dopisały też do swoich rekordów dwie zawodniczki z zagranicy. Brazylijka Talita De Oliveira pokonała Iren Racz przez duszenie w pierwszej rundzie, a Słowaczka Lucia Krajcovic okazała się silniejsza w pojedynku z Judytą Rymarzak.

W walce wieczoru Katarzyna Lubońska pokonała Brazylijkę Nubie Nascimento. Werdykt wydali sędziowie i nie była to jednogłośna decyzja. Silna fizycznie rywalka nie dała Lubońskiej szansy na walkę w parterze. Pojedynek odbywał się w stójce i nie brakowało w nim mocnej wymiany ciosów.

Największy entuzjazm kibiców zgromadzonych na trybunach wywołała walka Sylwi Juśkiewicz z LFN Team z Ukrainką Liudmilą Pylypchak. Zacięty pojedynek dwóch mocnych zawodniczek trwał trzy rundy i nie zwalniał tempa. Juśkiewicz dominowała od początku i zwyciężyła jednogłośną decyzją sędziów.

„Walka Sylwii w formule MMA była niewątpliwie jednym z najciekawszych pojedynków podczas całej gali. Kibice wstawali z miejsc i głośno dopingowali zawodniczkę. Jestem bardzo dumny i cieszę się, że „Mała” i inne zawodniczki LFN Team robią duże postępy i rozwijają się wraz z całą organizacją. Gala LFN w Poznaniu jest kolejnym dowodem na to, że fani sportów walki chcą oglądać kobiety w klatkoringu, a nasze starania o ciągłe podnoszenie poziomu organizacyjnego i sportowego imprezy przynoszą efekty.” – mówi Łukasz Chmal, prezes Ladies Fight Night.

Gala LFN „Five Points” w Poznaniu była piątą galą żeńskiej organizacji. Całe widowisko można odtworzyć dzięki transmisji gali na Facebooku organizacji.

GALERIA ZDJĘĆ

Fot. Tomasz Pierzycki / Fotokorpus.pl

WYNIKI
MMA 57 kg: Katarzyna Lubońska pok. Nubie Nascimento przez niejednogłośną decyzję
K-1 50 kg: Hanna Gujwan pok. Natalię Leciejewską przez niejednogłośną decyzję

K-1 56 kg: Małgorzata Dymus  pok. Meryem Uslu przez niejednogłośną decyzję

MMA 52 kg: Sylwia Juśkiewicz pok. Liudmila Pylypchak przez jednogłośną decyzję

K-1 +78 kg: Paulina Bieć pok. Mary Anne Kieper przez TKO (runda 2)

MMA 61 kg: Katarzyna Sadura pok. Suvi Salmimies przez jednogłośną decyzję

K1 63,5 kg: Kamila Bałanda pok. Martę Gusztab przez niejednogłośną decyzję

MMA 61 kg: Talita De Oliveira pok Irena Racz przez poddanie (runda 1)

K-1 56 kg: Lucia Krajcovic pok. Judyta Rymarzak przez jednogłośną decyzję

MMA 57 kg: Katarzyna Biegajło pok. Anželika Petkevičiūtė przez TKO (runda 1)

K-1 67 kg: Angelika Szczepańska pok. Agnieszkę Szmitowska przez TKO (runda 1)

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *