Rekordowa oferta sponsorska na walkę Conora McGregora i Floyda Mayweathera

Jak podaje ESPN, propozycja oferty sponsorskiej na walkę między Conorem McGregorem i Floydem Mayweatherem została oficjalnie przedstawiona i może wynieść nawet $20 milionów, które wyłoży główny sponsor.

Agencja WME-IMG, która jest właścicielem UFC wysłała do firm propozycję oferty sponsorskiej, aby ocenić ich zainteresowanie tym pojedynkiem i chęci umieszczenia swojego logo jako głównego sponsora.

Kwota $10 milionów jest niemal dwukrotnie większa od największej dotychczasowej oferty sponsorskiej w pojedynczej walce bokserskiej, która wyniosła $5.6 miliona. Takie pieniądze wyłożyła firma Tecate za walkę Mayweather vs Pacquiao w maju 2015r.

Firma, która zostanie sponsorem będzie mogła umieścić swoje logo na środku ringu w hali T-Mobile Arena w Las Vegas, na strojach ring girls, dwóch linach w ringu oraz dwóch neutralnych narożnikach. Umowa obejmuje również reklamę firmy w pierwszej minucie każdej rundy podczas transmisji telewizyjnej oraz $500.000 w biletach.

W porównaniu z innymi ofertami reklamowymi, Goodyear zapłaci klubowi NBA Cleveland Cavaliers $7-$10 milionów w każdym z trzech kolejnych sezonów, aby mieć na koszulkach swoje logo.

Firma, która będzie chciała mieć swoją reklamę przydzieloną do McGregora lub Mayweathera może wykupić jeden z narożników ringu z którego będzie wychodził wybrany zawodnik. Koszt zakupu takiego narożnika to $5 milionów. Do tego dochodzi obrandowanie narożnika, reklama z kamer pokazujących narożnik podczas transmisji oraz $250.000 w biletach.

Jeżeli znajdą się chętni na wykupienie tych dwóch narożników, to całkowita cena sponsoringu tej walki wyniesie $20 milionów dolarów, co będzie rekordowym pakietem sponsorskim mocno przebijający dotychczasowy rekord $13.2 milionów z walki Mayweather vs Pacquiao.

Nie wiadomo, czy agencja WME-IMG jako jedyna sprzedaje oferty sponsorskie. Pomimo tego, że Conor McGregor jest zawodnikiem UFC, żaden ze sponsorów UFC nie ma praw marketingowych do tej walki.

Jako właściciel UFC, w porozumieniu z McGregorem, WME-IMG ma otrzymać z tego pojedynku 10 procent łącznego dochodu jak podaje źródło związane z negocjacjami. Prowizje z tytułu sprzedaży sponsoringu nie są uwzględnione w tej umowie.

3 thoughts on “Rekordowa oferta sponsorska na walkę Conora McGregora i Floyda Mayweathera

  1. mi to sie wydaje, ze McConorR odwali jakas akcje i zdusi Mayweathera alb mu zasadzi z kolana czy cos. Bedzie dostawal baty w boksie i wtedy bedzie penwie chcial pokazac, ze by go porobil na zasadach MMA. Ale jak taki ma plan, to nie wiem czy mu sie uda zrealizowac zanim sedzia wkroczy. Takie mysli chodza mi po glowie i zaczalem szukac na necie i sie okazalo, ze faktycznie tak mysli rowniez trener Mayweathera. Dziennikiarze zaczeli o to pytac, a Dana White zaczal zaprzeczac.. tyle, ze my wiemy jak on zaprzecza to jest zawsze na odwrot :]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *