Rashad Evans poważnie myśli o przejściu do kategorii średniej

Były mistrz wagi półciężkiej UFC Rashad Evans rozważa przejście do kategorii średniej. Evans rozmawiał na ten temat z Franklinem McNeilem z ESPN.

„Myślałem o zejściu do niższej kategorii ale nie zaprzątam tym sobie całej głowy. Jest to sprawa o której nieco więcej będę myślał w nadchodzących miesiącach i zobaczę wtedy gdzie powinienem się znaleźć. Jest to dość poważna decyzja dlatego w chwili obecnej daję sobie 50 na 50 szans na podjęcie decyzji w tej kwestii.”

Rashad Evans swoją ostatnią walkę stoczył na UFC 145 z obecnym mistrzem wagi półciężkiej Jonem Jonesem. Przegrał wtedy przez jednogłośną decyzję i stracił szansę na odzyskanie pasa mistrzowskiego. Była to także jego druga przegrana karierze.

Jeśli więc Evansowi uda się zgubić ponad 9 kg i przejść do kategorii średniej, być może uda mu się stanąć do walki z mistrzem tej kategorii czyli Andersonem Silvą.

„Jestem pewien, że mogę zejść z wagi. Nigdy nie ścinałem aż tyle więc aby podjąć decyzję o przejściu do średniej, muszę najpierw upewnić się, że mój organizm da radę i dobrze to zniesie.”

(fot. espn.go.com)

2 thoughts on “Rashad Evans poważnie myśli o przejściu do kategorii średniej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *