Rampage vs Silva oraz Nelson vs Mir na UFC 130(fot. mmamania.com)

Quinton Jackson po wygranej z Lyoto Machidą przez kontrowersyjną decyzję na gali UFC 123, ponownie ma szansę wrócić na szczyt dywizji półciężkiej. Jego przeciwnikiem będzie Thiago Silva, który ostatnio swój pojedynek stoczył na gali UFC 125. Brazylijczyk wygrał na punkty z Brandonem Verą i tym samym ten drugi po trzech porażkach z rząd musiał pożegnać się z UFC.

Drugim interesującym zestawieniem jest starcie w wadzie ciężkiej, gdzie Frank Mir skrzyżuje rękawice z Royem Nelson’em. Dodatkowo na tej samej gali, prawdopodobnie dojdzie do kolejnego starcia Frankie Edgar vs Gray Maynard, a stawką ponownie będzie tytuł wagi lekkiej.

UFC 130 zapowiada się więc niezwykle ciekawie, a odbędzie sie 28 maja w Grand Garden Arena.

W środku ostatnie pojedynki tytułowej czwórki.


Frank Mir
Wygrana:  Mirko Filipovic – KO na UFC 119
Przegrana: Shane Carwin – KO na UFC 111
Wygrana: Cheick Kongo – poddanie na UFC 107

Roy „Big Country” Nelson (15-5)
Przegrana Junior dos Santos – decyzja na UFC 117
Wygrana:  Stefan Struve – TKO na UFC FN 21
Wygrana: Brendan Schaub – KO na TUF 10 Finale

Ostatnie pojedynki:

Thiago Silva

Wygrana: Brandon Vera na UFC 125
Przegrana: Rashad Evans na UFC 108
Wygrana: Keith Jardine na UFC 102

Quinton Jackson Rampage
Wygrana: Lyoto Machida
Przegrana: Rashad Evans
Wygrana: Keith Jardine

15 thoughts on “Rampage vs Silva oraz Nelson vs Mir na UFC 130

  1. Faworytem jest Mir jednak nie postawiłbym na niego pieniędzy. Nelson tak jak Frank również ma czarny pas w bjj, a w stójce nawet nieźle sobie radził z JDS, więc moim zdaniem nie jest bez szans w tym pojedynku. Jeśli chodzi o drugie starcie to Rampage może jest mniej agresywny od Thiago, ale stójkę ma wysokim poziomie. Myślę, że Quinton będzie skutecznie obalać Brazylijczyka i ostatecznie wygra przez decyzję.

  2. jedno jest pewne, obie walki powinny być spektakularne, fajnie by było jakby mir z nelsonem zrobili ladny pokaz BJJ, tutaj Mir walczy o wszystko, wedlug mnie moze miec problem z nelsonem, nie zdziwie sie jak przegra. Natomiast mam nadzieje naprawde na ciekawa walke thiago i rampage’a, kibicuje quintonowi. Jego stojka powinna zdemolowac silve. Pozdro 😀

  3. Jackson ma lepszą stójkę i to tu powinien szukać szansy na wygraną. Z Verą ostatnio widać było że Silva ma braki w stójce, ale psychol z niego, więc na pewno będzie się działo 😉

    Mira lubię i to jemu będe kibicował, ale Pan Pasibrzuch też nie jest kelnerem i juz nie raz nas przekonał, że ma twardą szczękę, a dodatkowo nie daje się łatwo poddać – nie wiem….Mir??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *