Rafał Moks i Kamil Waluś po walkach na KSW 25

Korzystając z chwili podczas konferencji prasowej po KSW 25 zamieniliśmy kilka słów z Rafałem Moksem oraz Kamilem Walusiem. Rafał Moks w pięknym stylu poddał w pierwszej rundzie Brazylijczyk Luiza Cado Simona natomiast Kamil Waluś przegrał pojedynek z Oli Thompsonem.

33 thoughts on “Rafał Moks i Kamil Waluś po walkach na KSW 25

 1. Bardzo slaby wywiad z Moksem, ktos inny powinien brac odpowiedzialnosc za wywiady.. Rozgladanie sie wszystkie strony gdy zadaje sie pytania, malo kontrolowana mowa, za szybko… I jeszcze zadajesz pytanie gdy trzymasz majka przy gościu.
  z

 2. Przychylam się do komentarza przedmówcy, jakby tego było mało notoryczne „no” w wywiadach, słaba dykcja i ogólnie taka „cwaniaczkowatość jak spod bramy”. Jest to jak dla mnie, nieprofesjonalnie podejście, nie jesteście złym portalem ale wystarczy wejść na MMArocks, żeby zobaczyć jak to powinno wyglądać… Zmieńcie prowadzącego, na człowieka który zna się na rzeczy, ma dobrą dykcję, potrafi przykuć uwagę odbiorcy, profesjonalnie podchodzi do wywiadu, a przy okazji również interesuje się tematem MMA. Mam nadzieję że potraktujecie to jako konstruktywną krytykę. Pozdrawiam

 3. najlepiej zrobcie platny portal, 2k miesiecznie za wejscie, zatrudnijcie Tomasza Lisa i wszyscy beda zadowoleni z jakosci ;).
  Wywiadow nie sluchalem, ale fajnie, ze ktos tu sie stara, jezdzi na gale i zadaje pytania. Jak sie oswoi z „gwiazdami” to bedzie ok, do czasu jak w Polsce zaczna walczyc prawdziwe gwiazdy z UFC :P.
  Dziekuje za checi, dla mnie jest ok 🙂

  P.S.
  A mmarocks, to syf co pisze arty pod KSW.

 4. mustela dzięki za miłe słowa. Zapewne większość z was nigdy nie robiła wywiadu więc nie zdajecie sobie sprawy jak to wygląda. Człowiek jest człowiekiem i czasami się myli albo powie coś co mógłby powiedzieć inaczej. Sam wiem po sobie jak kilka razy robiłem pierwsze swoje wywiady z zawodnikami. Stres jest duży bo chcesz aby wszystko wyszło jak najlepiej a w dodatku emocje związane z poznaniem tej osoby i rozmowa z nią jeszcze bardziej to potęgują. Może każdy odczuwa to inaczej ale ja podchodzę do tego bardzo emocjonalnie. Jest jeszcze kilka rzeczy do poprawienia i zdajemy sobie z tego sprawę i będziemy się starać aby było lepiej.

  Pamiętajcie, że nie robimy tego tylko dla siebie, robimy to także dla Was. Jesteście z nami, czytacie to co umieszczamy na stronie, komentujecie, czasami krytykujecie i dziękujemy Wam. Jak widzicie na Fight24 pojawia się ostatnio więcej materiałów video, wywiadów itp. Staramy się zrobić coś nowego, interesującego, coś co sprawi, że zatrzymacie się na chwilę na tej stronie i obejrzycie/poczytacie. Tomek, który pojechał tam z jednego końca Polski na drugi i zrobił te materiały nie pojechał aby się dobrze bawić tylko ciężko nad tym pracował. Myślę, że należy się uszanowanie tej pracy. Wiem jednak, że ta zła i prześmiewcza krytyka zawsze będzie obecna. Cóż, niektórzy chyba już tacy są, że muszą komuś dogryźć a sami nie spróbują jak to się robi.

 5. Wywiady to dobra rzecz. Ja na razie się nie wypowiadam bo pewne rzeczy rozumiem, ale jest kiepsko. Oby z czasem to uległo zmianie. Tymczasem musicie się uodpornić na komentarze tu i na YT i dalej szlifować język mowy i ciała 😉

 6. Zgadzam się z mustela, co do konkurencyjnego portalu – normalnie języczkiem w d… wchodzą. Ale jeden dzięki temu sędziuje, choć jego moty są delikatnie zawyżone.

  Gruby powinien odejść z KSW. Nie reprezentuje za dużo i blokuje innych. Ja się dziwię, że ma sponsorów, walczy na dużych galach i lata na obozy do USA. Może starzy becelują? Nie wiem.

 7. Trochę prawda. Andrew znacznie lepiej przeprowadza wywiady, szkoda że to jego nie wysłaliście do wrocka.

  Bez urazy ale uczyć się wywiadów to można się gdzieś na luzie a nie na największej imprezie MMA w Polsce

 8. Panowie to ja jestem odpowiedzialny za przeprowadzanie wywiadów , i dziękuję za tak konstruktywną krytykę , w większości wynikało to z braku doświadczenia , stresu lub sytuacji że ktoś miał 2 minuty dla nas .

  Nie było nic teraz możecie już coś zobaczyć , następnym razem będzie lepiej i przyjdzie czas że dostaniecie materiały solidne .

  Co do języka , chce ktoś słuchać ładnych panów – MMA roks , co to za porównania .

  Z czasem rozbudujemy temat , będą dodatkowe osoby do wywiadów , więcej info , więcej o treningu itd ….

  Początki są zawsze trudne i każdy zdaje chyba sobie z tego sprawę .

  Jeśli ktoś ma coś sensownego do dodania , posłucham , bo wszystko na poziomie weryfikuje i staram się działać ….

 9. Nie chodzi o to żeby zatrudniać Tomasza Lisa albo innego znanego dziennikarza, wystarczy wziąć dobrego studenta (np na dziennikarstwie), z dobrą dykcją, dużym zasobem słownictwa i niezłą mową ciała który przed kamerą czuje się jak „tzw ryba w wodzie”, oczywiście znającego tematykę MMA i interesującego się tą piękną dyscypliną. Na pewno dla takiej osoby była by to nagroda, mogąc obcować z osobami z branży, a przy tym cenne doświadczenie.
  Nie chciałem was zachęcić do czytania MMArocks, gdyż newsy trzeba czerpać z kilku źródeł i wyciągać odpowiednie wnioski żeby być obiektywnym. Zależało mi tylko na tym żeby pokazać jak sprawnie, kulturalnie, (nawet w języku obcym) można przeprowadzić wywiad z zawodnikiem, trenerem. Dam inny przykład tym razem zza granicy – Ariel Helwani, super dziennikarz – zawsze elegancko ubrany, znający środowisko, temat mma, szanowany przez trenerów i zawodników. Można? można.
  Zobaczymy jak Pan Tomasz będzie sobie radził w przyszłości mam nadzieję że dzięki naszym uwagom poprawi mowę ciała i kulturę języka, co da lepsze rezultaty dla odwiedzin na tym portalu.
  Pozdrawiam

 10. Kali

  Pełen luz – wszystko trzeba wypracować , jeśli nie podołam i z czasem nie będą to wywiady na wysokim poziomie to zmieni się osoba prowadząca .

  Na pewno nie będzie to osoba ładnie ubrana w garniturze , jeśli ktoś będzie .

  1. PISAŁ w naszym serwisie i pokaże klasę wypowiadając się , pisząc ARTYKUŁY itd …

  ZNAJDZIE się dla niego miejsce w REDAKCJI , znajdą się nagrody i w przyszłości jakaś fucha .

  Zachęcamy – nie wymagajcie tylko – twórzcie .

  Macie artykuł , chcecie wrzucić newsa – piszcie , będzie ciekawy z chęcią opublikujemy .

  [email protected]

  pozdrawiam .

 11. Sorry ale Ariel Helwan zbudowal sobie marke i ogolnie jest b.dobry. To akurat przyklad z samego topu.
  @Kali :
  zaplacisz za tego studenta?

  @Tomasz1405
  Lacze sie z Toba w bolu, bo podejrzewam, ze zamiast sobie na lajcie jechac i ogladac gale, miales kawal stresu, zeby wsio poszlo jak najlepiej. Trening czyni Mistrza, wiec z cala pewnoscia bedzie lepiej. Jak udzielisz iles tam wywiadow, bedziesz kojarzyl tych gosci, a oni Ciebie, to zaczniesz sie zachowywac przy nich tak jak na codzien.

 12. Ja nie tyle z krytyką co poradą.
  Staraj się na co dzień wypowiadać poprawnie, bo nawet jak człowiek umie mówić dobrze, ale nie mówi tak na co dzień to przy stresie jest się ciężko kontrolować i często z automatu mówi się tak jak normalnie. Jeśli normalnie będziesz mówił poprawnie gramatycznie to przy stresie też.
  A druga rzecz, było bardzo widać jak jesteś zestresowany, a trzeba pamiętać o tym, że w przemówieniach czy np. przy prowadzeniu wywiadu, nie ma znaczenia jak się jest zestresowanym, znaczenie ma, na jak bardzo zestresowanego się wygląda. Dlatego polecam (sam stosuje mówiąc coś przy większej ilości osób) opracować sobie plan poruszania i ułożenia ciała, choćby stać jak świeca z głową skierowaną do zawodnika. I jakbyś tak przestał, co jakiś czas zaglądając w stronę kamery, to stres został by zamaskowany.
  Tak czy inaczej przede wszystkim obycie z mikrofonem, powodzenia 🙂

 13. Morla

  Dzięki za cenne rady – ja nie jestem opłaconym reporterem , chciałem wam teraz jak i w przyszłości dać trochę materiałów video i jak każdy potrzebuję wsparcia na starcie – też jestem człowiekiem .

  pozdrawiam .

 14. Spokojnie. Dasz więcej mówić rozmówcom, sam swoje opinie skrócisz albo zostawisz dla siebie (bo powinieneś być bezstronny i obiektywny robiąc wywiady), do tego ograniczysz gestykulację i będzie lepiej. I tak w porównaniu do pierwszego filmu z wywiadem jest postęp.

 15. Moje wsparcie masz Tomaszu1405 również, przynajmniej wyglądasz na chłopa, a nie pączusiowatego pizdusia jak co niektórzy z konkurencji 😉 ale elokwencja, zasób słów, zwrotów i określeń jest tu kluczowy, do tego z czasem włączysz humor i będzie oki doki 🙂 Podpatruj najlepszych jak Bas Rutten czy z z naszego podwórka Janusz Pindera. Bo naprawdę jak słyszę „przyszłem, poszłem” to cytując klasyka ogarnia mnie „smutek i nostalgia”. Pozdro.

 16. Takie podejście / krytyka mi się podoba , bo ja widzę błędy , ogarnia mnie też smutek patrząc na niektóre moje wystąpienia – jednak wiem że każdy na starcie łatwej drogi nie znajdzie .

  Adolf195

  Nie wiem z czego to wynika , chyba stres , byłem w szkole uważany za humanistę , dużo kiedyś czytałem a teraz sam ja siebie słucham ” przyszłem ” padają liście na czoło he he . Kiedy pisałem na SFD to po pewnym czasie zauważyłem że robię masę ortografów .

  Piszcie , macie może pomysły na konkurs / na rozwój , może coś chcecie działać lub swojego opublikować – zachęcam , pomogę również !

  pozdrawiam .

 17. Co do pomysłów to może galerię zdjęć i krótkich opisów stałych bywalców Szanownego Portalu, może ankieta na ulubionego fightera, ko, poddanie, walkę roku etc. Ja zawsze zastanawiałem się jakby to było można stworzyć super fightera z poszczególnych fighterów w historii (lub historii Polski)sztuk walk np boks MIke Tysona, zapasy Aleksandra Karelina, kopnięcia Cro Copa, kolana Wanderleia, podbródek Marka Hunta, szybkość Bruc’a Lee itp.Ciekawią mnie pomysły innych do stworzenia super fightera. Konkursy, konkursy i zachęty chociażby w skromnym wymiarze nagród. Wychodźcie więcej do swoich bywalców i bądźcie bardziej kontaktowi i otwarci, no i przede wszystkim szybciej reagujcie na nowinki i wydarzenia ze świata MMA i sztuk walk. Pozdrawiam.

 18. Z Różalem duża poprawa.
  A co do konkursów, jeśli byście robili to sensowne wydaje mi się zrobić wymóg do uczestnictwa w postaci udostępnienia tej strony na FB i np. cały konkurs przeprowadzony na FB, żeby Was ludzie zauważyli.
  Można jeszcze zrobić jakieś konkursiki (bez nagród) na pisanie artykułów, np. podacie z 3 tematy (np. opis main card na najbliższym UFC), każdy coś sobie poskrobie a Wy wybierzecie najlepsze artykuły na newsy.

 19. Widać że tworzycie coś oryginalnego bez banalnych tekstów słyszanych wszędzie dokoła a przede wszystkim w tzw, mediach mainstream’owych.
  Oby tak dalej.

  a co do opinii to Szok jak najróżniejsi ludzie odwiedzają wasz portal

 20. Adolf195

  Ciekawe propozycje – wrzucę na forum redaktorów do omówienia . Jak chcecie coś sobie zrealizować też możecie wysłać nam a my to wstawimy .

  Morla

  Z napisaniem tego artykuły na jakiś temat – ciekawe …. i nie musi być Facebook – nie lubię he he he i nie każdy ma .

  Na 100 % któryś z podanych pomysłów wprowadzimy na dniach .

  Bardzo mnie cieszy , że choć te wywiady przydały się do tego by z wami porozmawiać i zachęcić do dyskusji .

 21. Mustella trzeba czytać ze zrozumieniem: „Na pewno dla takiej osoby była by to nagroda, mogąc obcować z osobami z branży, a przy tym cenne doświadczenie.” – Tu nie ma nic o pieniądzach.

  Nie trzeba by było płacić takiej osobie, myślę że sam opłacony wyjazd przez redakcję, obcowanie z zawodnikami, nawet to, że mógłby sobie wpisać do CV współpracę z takim portalem to już by było dużo dla młodej osoby. Plus jeszcze inne bonusy, jeśli by taka osoba trenowała to nawiązanie kontaktów z innymi trenerami (zawodnikami), być może możliwość podpatrzenia kilku technik, nawet poćwiczenia z nowymi osobami.

 22. @Kali trzeba rozumiec tez odpowiedzi pisane z przekasem.
  Jeszcze raz ponowie moje zapytanie (po Twoich wyjasnieniach):

  znajdziesz takiego jelenia ?

  Jak byc powinno, jest latwo napisac. Ale zrealizowac cos takiego to juz jest problem. Zweryfikuj na rynku tego typu pomysl. Ja to juz nawet nastawialem sie, ze trzeba zaplacic, a nie szukac za darmo i nawet to nie pomoglo w znalezniu osob o ktorych myslalem.
  A Ty na dodatek chcesz dreamboya bez placenia -> dla mnie to „almost impossible”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.