Rafael dos Anjos jest zainteresowany walką z Dustinem Poirierem

Brett Carlsen/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Były mistrz wagi lekkiej UFC Rafael dos Anjos jest zainteresowany walką z Dustinem Poirierem w wadze półśredniej, jeśli Diament zdecyduje się na przejście do wyższej kategorii wagowej.

Dustin Poirier powiedział niedawno, że jest otwarty na przejście do dywizji półśredniej, a jeden z fanów zapytał RDA, czy byłby zainteresowany tym pojedynkiem. Rafael dos Anjos nie wysilał się zbytnio na rozbudowaną odpowiedź i odpisał po prostu:

„Wchodzę w to”

Jeśli UFC zdecydowałoby się zestawić tę walkę, byłby to bardzo interesujący pojedynek pomiędzy dwoma wszechstronnymi i mocnymi zawodnikami, którzy chcą wrócić do rywalizacji o tytuł po przegranej ostatniej walce.

Chociaż RDA nie radzi sobie równie dobrze w wadze półśredniej, jak w wadze lekkiej, w której był mistrzem, nadal plasuje się w pierwszej dziesiątce dywizji 170 funtów. Aktualnie Brazylijczyk zajmuje wysoką #5 pozycję w rankingu. W dywizji półśredniej stoczył siedem walk, których bilans to 4-3. Rafael dos Anjos wygrywał z Tarec’iem Saffiedine, Kevinem Lee, Robbie Lawlerem i Neil’em Magny, a porażki poniósł w pojedynkach z Colbym Covingtonem, Kamaru Usmanem i Leonem Edwardsem czyli trzema topowymi zawodnikami w dywizji. Mimo to, dos Anjos nadal jest groźnym rywalem dla każdego w dywizji.

Jeśli chodzi o Dustina Poiriera, jest po porażce przez poddanie w walce z mistrzem wagi lekkiej Khabibem Nurmagomedovem na UFC 242, która przełamała serię sześciu zwycięstw z rzędu. Od czasu przegranej z Nurmagomedovem, Poirier powiedział, że chce tylko dużych walk i że byłby skłonny do przejścia do wagi półśredniej, gdyby zaszła taka potrzeba. Poirier stwierdził, że chciałby zawalczyć z Conorem McGregorem, ale w tym momencie nikt nie ma pojęcia, kiedy McGregor wróci do Oktagonu. Poirier zaznaczył tez, że nie zamierza po prostu siedzieć i czekać wiecznie na McGregora, więc musi mieć inne opcje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.