Quinton Rampage Jackson jednak będzie walczył na UFC 144 w Japonii

(fot. mmaggregate.com)

Niedawno pisaliśmy o tym jak bardzo niepocieszony był Quinton Jackson faktem iż nie wystąpi na gali UFC 144 w Japonii. Dziś jednak wiemy, że decyzja została zmieniona i potwierdzona przez Lorenzo Fertitta. Rampage spotka się z Ryanem Baderem w Kraju Kwitnącej Wiśni 26 lutego w Saitama Super Arena.

Walka Jacksona z Baderem na UFC 144 przypada dokładnie w ten sam dzień, kiedy Rampage po raz ostatni walczył w Japonii. 26 lutego 2006 roku Amerykanin pokonał Yoon Dong Sik przez jednogłośną decyzję na gali PRIDE 31. W sumie, w Japonii Jackson stoczył 20 walk MMA/Kickboxingu. 33-letni Quinton Jackson w ostatnich czterech pojedynkach przegrał dwa razy. Wygrał dwie walki z rzędu przed ostatnią porażką z Jonem Jonesem w obronie tytułu wagi ciężkiej na UFC 135.

Ryan Bader w ostatniej wygranej walce z Jasonem Brilz’em na UFC 139 przełamał złą passę dwóch porażek z rzędu. Bader znokautował Brilz’a w pierwszej rundzie. Owe dwie porażki zanotował przegrywając z Jonem Jonesem i Tito Ortizem.

UFC 144 będzie pierwszą galą w Japonii od grudnia 2000 roku. Główną walką wieczoru będzie pojedynek Frankie Edgara z Benem Hendersonem o tytuł mistrza wagi lekkiej UFC.

3 thoughts on “Quinton Rampage Jackson jednak będzie walczył na UFC 144 w Japonii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *