Puchar Silver Gloves Pro-Am Muay Thai Kraków

Organizatorzy Ligi Boksu Tajskiego, zapraszają na imprezę Puchar Silver Gloves Pro Am Muay Thai, która odbędzie sie 15 i 16 października w Krakowie przy ul.Ptaszyckiego 4, Hala Widowiskowo- Sportowa K.S „Wanda”.

Po raz pierwszy w Polsce odbędzie się turniej Muay Thai w formule pół profesjonalnej, zawodnicy będą walczyć bez kasków. Wezmą w nim udział kluby z całej Polski , uczestnictwo zapowiedzieli także zagraniczni goście. Turniej będzie trwał dwa dni, poza walkami pucharowymi będą także amatorskie walki ligowe dla mniej zaawansowanych zawodników. Przed rozpoczęciem imprezy wystąpi młody raper, zawodnik klubu K.S Ronin- Songo TPS. Wstęp dla publiczności jest bezpłatny.

Kluby zainteresowane startem wszystkie informacje znajdą na stronie ligi: www.federacja.pro

Harmonogram zawodów:

15.IX (sobota)
11.00 waga
12.30 konferencja trenerów
14.00 walki amatorskie oraz eliminacje pro-am

16.IX (niedziela)
10.00 walki amatorskie klasa
14.00 finały pro-am

Lidze towarzyszy kampania „Walcz z patologią – sport , profilaktyka, zasady fair play”

Muay Thai jest starożytną sztuką samoobrony, jej korzenie sięgają około 1500 lat wstecz, jest unikalnym stylem, w którym wykorzystywane są wszystkie partie ciała, co wyróżnia ją spośród innych sztuk walki. Z jednej strony jest to brutalny sport, z drugiej jednak jego silne zakorzenienie w tradycji religijnej, karze łączyd z rozwojem fizycznym także rozwój duchowy i umysłowy, czym wyróżnia się pozytywnie na tle zachodniej kultury, w której rola kształtowania charakteru i osobowości opartej wartościach takich jak uczciwośd, odwaga jest dzisiaj niedoceniana, wręcz lekceważona. Muay thai jest w tym kontekście dyscypliną paradoksu, z jednej strony wymagająca brutalnej walki z drugiej kształtująca charakter, zasady i szacunek dla walki, przeciwnika, o wiele skutecznej niż style „miękkie” i „bezkontaktowe”. Liczymy że dzięki popularyzacji tego sportu poprzez odwołanie się też do jego korzeni, tradycji rytuałów i szacunku jaki kiedyś przysługiwał wojownikom uda nam się oswoid z tą dyscypliną szerszą publicznośd. Taki jest cel kampanii, którą tworzymy: www.walcz-z-patologia.org.

Główna jej idea bazuje na naukowej koncepcji pedagogiki holistycznej, która postuluje całościowe podejście do człowieka uwzględniające w równym stopniu jego sferę, fizyczną, duchową oraz intelektualną. Wschodnie Sztuki walki są jedną z unikalnych dyscyplin spełniających te kryteria a jednak w krajach europejskich są nie doceniane i nie są wykorzystywane w wystarczającym stopniu. Kampanię kierujemy nie tyle do młodzieży, ile do osób mających wpływ na wartości jej prezentowane. Ponieważ sama młodzież jest z natury podatna na wpływy, wiec jeżeli oddziaływania mają dobry kierunek, młodzież w naturalny sposób za nim i podąża, jednak jeżeli pedagogika i wychowanie nie bazują na wartościach i kształtowaniu charakteru, wtedy też nie znajdą u niej szacunku czego efektem jest negacja społecznych wartości skutkujący patologiami o cechach buntu jak chuligaostwo czy grupy przestępcze, przemoc rówieśnicza albo wycofania jak alkoholizm, narkomania, które są wyrazem problemów nie tyle tkwiących w młodzieży ile w dużym stopniu, są skutkiem niewłaściwych wartości które są tej młodzieży prezentowane.

W realizacji kampanii współpracujemy z kadrą naukową Uniwersytetu Rzeszowskiego, z profesorem Wojciechem Cynarskim, także planujemy zaprosid do współpracy osoby z doświadczeniem w wojskowości, która cenią i rozumieją wagę wyszkolenia obronnego, a także organizacje zajmujące sie profilaktyką i przeciwdziałaniem patologiom społecznym.

Chętnie odpowiemy na ewentualne dodatkowe pytania mailowo: [email protected], lub telefonicznie 602-37-27-84

Pozdrawiam
Monika Kubianka
Prezes Federacji Boksu Tajskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *