Prawdziwe przyczyny wycofania się Hollenbecka z wali z Ristie na GLORY 14 Zagreb

Nastąpiły zmiany w karcie walk gali GLORY 14 Zagrzeb o czym pisaliśmy tutaj, jednak dziś wiadomo co było prawdziwą przyczyną wycofania się z walki Ky Hollenbecka.

W miejsce Hollenbecka wejdzie Davit Kiria, który jest na 3 miejscu w rankingu wagi lekkiej GLORY natomiast Ky jest na miejscu 5. Powodem dla którego Hollenbeck nie wystąpi na gali są obowiązki służbowe. Amerykanin bierze udział w programie dla kadetów straży pożarnej i  jest on organizowany właśnie tego samego dnia, kiedy odbędzie się gala GLORY 14.

„Niestety gala w Zagrzebiu pokrywa się z datą organizacji programu dla kadetów co jest naprawdę bardzo ważne dla strażaka. Program zajmie mi dużo czasu i nie będę mógł przygotować się do walki tak jak bym tego chciał. Nie chcę być rozdarty między tymi dwiema rzeczami. Wolę poświęcić się w pełni jednej sprawie. Teraz moim celem jest szkolenie się na strażaka, aby w przyszłości pomagać ludziom. Program kończy się w maju więc będę miał więcej czasu na treningi i walki. Kocham walczyć i testować swoje umiejętności, ale trzeba rozwijać się także poza ringiem. To jeszcze nie koniec mojej kariery, w przyszłości będzie jeszcze więcej moich walk, ale teraz muszę się skupić na czymś innym.”

Hollenbeck był w Nowym Jorku podczas GLORY 12, gdzie Ristie zdobył tytuł mistrza wagi lekkiej w turnieju. Widział jak Ristie nokautuje Giorgio Petrosyana (78-2-1, 35 KO) oraz Robina Van Roosmalena (31-6, 19 KO) i był pod wrażeniem jego niekonwencjonalnemu stylowi walki.

„Przykro mi, że nie będę mógł walczyć z Ristie. Ludzie, którzy mnie znają i śledzą moją karierę wiedzą, że nie odmówiłbym tej walki. Chciałem sprawdzić swój styl w walce z nim ponieważ obaj walczymy w dość oryginalny sposób. Mam ogromny szacunek dla zawodników, którzy wybrali swoją własną drogę i nie zamknęli się w ramach i normach. Gdybym walczył tak jak wszyscy inni, nigdy nie doszedłbym do tego miejsca gdzie jestem teraz.”

Po wycofaniu się Hollenbeck’a, będący na 3 miejscu w rankingu Davit Kiria (21-9, 6 KO) zawalczy o pas mistrza. W zeszłym roku stoczył trzy walki przegrywając jedną przez decyzję, ale zachwycił swoim ofensywnym stylem, nietypowymi kopnięciami i świetną kombinacyjną pracą.

„Uważam, że walk Ristie vs Kiria będzie świetnym pojedynkiem. Kiria jest mniejszy w tym starciu, ale ma twardą szczękę i potrafi mocno kopać. Ristie z kolei jest na fali i będzie chciał pokazać Kirii twardą szkołę walki. Dwie z trzech porażek w karierze, Ristie zanotował przez decyzję po pięciu rundach wię jeżeli Kiria znajdzie sposób na przetrzymanie go tak długo i będzie wyprzedzał go w ataku – myślę, że będzie miał wówczas szanse na zdobycie tytułu.”

GLORY 14 Zagrzeb odbędzie się w sobotę 8 marca i będzie transmitowana przez Spike TV. Oprócz walki o tytuł mistrza wagi lekkiej zobaczymy także czteroosobowy turniej pretendentów w wadze średniej, którego zwycięzca wejdzie do turnieju o mistrzostwo wagi średniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *