Poznaj mistrzów. Jon Jones i Valentina Shevchenko przed UFC 247

Fot. UFC.com

Na gali UFC 247 w Houston w Teksasie, dojdzie do dwóch pojedynków o tytuły mistrzowskie w kategoriach półciężkiej i kobiecej muszej. Swoich pasów będą bronić Jon Jones i Valentina Shevchenko.

Tytułu mistrza wagi półciężkiej będzie bronił Jon Jones (25-1, 1 NC) przed niepokonanym Dominickiem Reyesem (12-0). Dla „Bones’a” będzie to jedenasta obrona mistrzowskiego pasa w jego karierze. Po restarcie kariery w grudniu 2018 roku, Jones odzyskał tytuł mistrza w walce z Alexandrem Gustafssonem, którego pokonał w rewanżu przez TKO w trzeciej rundzie. W kolejnej walce, obronił pas przeciwko Anthony’emu Smith’owi, którego pokonał przez jednogłośną decyzję. W ostatniej walce, Jones wygrał pojedynek z Thiago Santosem przez niejednogłośną decyzję. Oprócz Gustafssona z pierwszej walki, Santos był drugim zawodnikiem, który tak poważnie zagroził Jonesowi.

Valentina Shevchenko (18-3) stanie do obrony tytułu wagi muszej przed Katlyn Chookagian (13-2). Dla mistrzyni będzie to trzecia obrona mistrzowskiego pasa. Po nieudanej próbie zdobycia tytułu wagi koguciej w przegranej przez niejednogłośną decyzję walce z Amandą Nunes, Shevchenko wróciła do dywizji muszej. Po pokonaniu przez poddanie w drugiej rundzie Priscili Cachoeiry, „Bullet” stanęła do walki o pas z Joanną Jędrzejczyk, którą pokonała przez jednogłośną decyzję. Dwie ostatnie walki, to udane pojedynki w obronie tytułu przed Jessicą Eye, którą Shevchenko pokonała przez KO w drugiej rundzie oraz zwycięstwo przez jednogłośną decyzję z Liz Carmouche.

Poniżej materiał przedstawiający mistrzów:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *