Brian Ortega vs. Zabit Magomedsharipov w planach na UFC 249

Fot. UFC.com

Starcie czołowych piórkowych najprawdopodobniej trafi do rozpiski kwietniowej gali.

Jak poinformował Marcel Dorff z portalu MMADna.nl, największa organizacja MMA na świecie jest bliska finalizacji zestawienia Briana Ortegi (14-1 1 NC, 6-1 1 NC w UFC, #2 w rankingu UFC) do walki z Zabitem Magomedsharipovem (18-1, 6-0 w UFC, #3 w rankingu UFC). Pojedynek miałby odbyć się podczas eventu oznaczonego numerem 249.

Ortega powróci do rywalizacji po ponad rocznej przerwie, 28-latek ostatni pojedynek stoczył w grudniu 2018r. – na UFC 231 przegrał walkę z Maxem Hollowayem o pas wagi piórkowej. Wcześniej Amerykanin zanotował świetną passę sześciu kolejnych zwycięstw w UFC pokonując m.in. Frankie Edgara i Renato Moicano.

Magomedsharipov jest związany z UFC od 2017r. i również ma na koncie sześć wygranych w oktagonie tej organizacji. Rosjanin w zeszłym roku walczył 2-krotnie, na punkty pewnie pokonał Jeremy’ego Stephensa i Calvina Kattara.

Gala UFC 249 odbędzie się 18 kwietnia w Nowym Jorku, w walce wieczoru Khabib Nurmagomedov podejmie Tony’ego Fergusona w rywalizacji o pas wagi lekkiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *