Powrót Shane’a Carwina na UFC 104

Niepokonany zawodnik wagi ciężkiej, Shane Carwin ogłosił, że zamierza powrócić do Octagonu na UFC 104, która odbędzie 24 października w Staples Center w Los Angeles.

Trzykrotny mistrz Stanów Zjednoczonych w zapasach i dwukrotny w footballu amerykańskim na pytanie o swojego przeciwnika, odpowiada: „jeszcze nie jest pewny”. Jednak plotki, które rozchodzą się w ostatnich dniach, wskazują, że będzie to nie kto inny, jak równie perspektywiczny zawodnik wagi ciężkiej, Cain Velasquez.  Jednak póki co jest to tylko plotka, nic oficjalnego.

Carwina wykluczyła z zawodów na jakiś czas operacja złamanego nosa, który został uszkodzony podczas jego walki z Gabrielem Gonzaga na UFC 96.

Pomimo kontuzji i dość trudnego okresu w początkowych minutach pierwszej rundy,  Carwin ściągnął „Brazylijskie Yeti” do parteru, ubił go i wygrał przez imponujący techniczny KO. „Napao” poddał rywala największemu sprawdzianowi w karierze, a Carwin zdał go celująco.

Po szybkim zwycięstwie nad Gonzaga, a także Christianem Wellischem i Neilem Wainem pod szyldem UFC, “The Engineer” – który nadal pracuje na cały etat w Colorado – jest pozornie bliski walki o tytuł.

Następna walka może albo spowodować wzrost jego przewagi, albo spowodować, że wyleci z branży – w zależności od tego, jak wypadnie na UFC 104.

UFC 104 aktualnie promuje walkę o tytuł mistrza wagi półciężkiej pomiędzy świeżo upieczonym mistrzem Lyoto “The Dragon” Machida w walce o obronę tytułu przeciwko Mauricio “Shogun” Rua, zwycięzcy Pride FC Middleweight Grand Prix z 2005 r.

mmamania.com

2 thoughts on “Powrót Shane’a Carwina na UFC 104

  1. Carwin ściągnął “Brazylijskie Yeti” do parteru
    “Napao” został poddany największemu sprawdzianowi w swojej karierze i zdał go celująco

    hehehe ciekawe
    Napao to Gonzaga więc przegrywając walkę raczej nie zdał tego sprawdzianu celująco.
    I to Gonzaga ściągnął/sprowadził Carwina do parteru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *