Powrót do UFC jest wciąż możliwy, ale Mairbek Taisumov rozważa oferty od PFL, KSW i ACA

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Niedawno Mairbek Taisumov wypełnił swój kontrakt z UFC i rozstał się z organizacją. Teraz czeczeński zawodnik wagi lekkiej przygląda się wszystkim opcjom i ofertom od innych organizacji.

Mairbek Taisumov ma podobno oferty od kilku organizacji, które chcą skorzystać z jego usług. Ten 31-letni zawodnik, dziewięciokrotnie wychodził do Oktagonu UFC i od pewnego czasu był powszechnie uważany za jednego z czarnych koni w dywizji lekkiej. „Beckan” (27-6) miał serię sześciu zwycięstw z rzędu aż do momentu, gdy został pokonany przez Diego Ferreirę w Abu Zabi we wrześniu ubiegłego roku – jego ostatni występ w Oktagonie. Ta walka była ostatnią w jego kontrakcie z UFC.

Menedżer Taisumova, Sufyan Cultrera, poinformował Bloody Elbow, że jego klient rozważa teraz „duże oferty” m.in. od popularnych organizacji takich jak PFL, KSW i ACA. Jednocześnie mają oni możliwość podpisania nowego kontraktu z UFC, ale oznacza to, że nie będą mogli stoczyć tylu walk ile by chcieli oraz jakich by chcieli ze względu na trwające problemy z czeczeńskimi wizami, które powstrzymywały go przed rywalizacją w USA. Według ekipy Taisumova jest to główny czynnik, który w przeszłości uniemożliwiał im konkurowanie z zawodnikami ze szczytu dywizji.

Jednak ekipa Taisumova zatrudniła nowego prawnika, który współpracuje z UFC, aby spróbować wyeliminować te problemy już teraz. Z zewnątrz wygląda na to, że wynik tych rozmów dotyczących wiz może odegrać kluczową rolę jeśli chodzi o to, w której organizacji zobaczymy Mairbeka Taisumova w jego kolejnej walce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *