Pojedynek Robert Whittaker vs Yoel Romero 2 na UFC 225 traci status walki o pas

Esther Lin, MMA Fighting

Zapewnienia Yoela Romero o tym, że bez problemów zrobi wagę na pojedynek z Robertem Whittakerem na gali UFC 225 okazały się nic nieznaczącymi słowami, ponieważ Kubańczyk drugi raz z rzędu przekroczył limit wagi.

Yoel Romero zawiódł nie tylko siebie, ale także wielu fanów, którzy czekali na ten pojedynek. Ostatecznie dojdzie do tego pojedynku, ale jego stawką nie będzie tytuł mistrza wagi średniej. Wszystko przez to, że Romero przekroczył limit. Przy pierwszej próbie Yoel wniósł na wagę 186 funtów, czyli 1 funt ponad limit. Kubańczyk dostał dwie godziny na zejście do wymaganego limitu i wydawało się, że nie będzie miał z tym większego problemu, ale przy drugiej próbie wniósł na wagę 185.2 funtów czyli wciąż za dużo.

Tak wyglądał Yoel Romero po tym jak zszedł z wagi przy pierwszej próbie:

Aaron Bronsteter z TSN rozmawiał z Yoelem Romero, który powiedział, że chciał aby doszło do walki o pas, ale jeden z członków komisji sportowej, który towarzyszył mu w trakcie dwugodzinnej sesji redukcji wagi, nakazał mu przedwcześnie zakończyć ten proces.

„Właśnie rozmawialiśmy z Yoelem Romero, który wciąż próbuje znaleźć sposób na to, aby stoczyć walkę o tytuł wagi średniej.

Obwinia komisję za to, że kazała mu zakończyć przedwcześnie proces zbijania wagi. W języku hiszpańskim powiedział, że chce tylko walczyć o tytuł.”

Ostatecznie walka rewanżowa między Robertem Whittakerem a Yoelem Romero będzie nadal głównym pojedynkiem wieczoru.

4 thoughts on “Pojedynek Robert Whittaker vs Yoel Romero 2 na UFC 225 traci status walki o pas

  1. Nie ma to jak zrzucić winę na komisję za nie zrobienie wagi. Drugi raz stracił szansę na pas, tylko ze swojej winy. Wszyscy wiedzą jakie są zasady, i jakie mogą być konsekwencje. Komisja postąpiła słusznie, a Romero może mieć żal tylko do samego siebie.

  2. Joe traci w teori tylko bo :

    Jesli przegra i tak nie dostał by pasa

    Jak wygra stocza 3 walke o pas. W każdej opcji w której by Joel wygrał jest 3cia walka, bo w kategorii reszta zawodników lewel niżej od nich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *