Colby Covington o niechlubnej historii Jona Jonesa związanej z narkotykami i dopingiem

generationiron.com

Colby Covington obrał sobie za cel swoich słownych docinek kolejną osobę, którą jest Jon Jones, a żeby było jeszcze ciekawiej, obaj zawodnicy chodzili do tego samego college’u.

Covington dał się już poznać jako osoba, która dużo mówi to, co myśli bez owijania w bawełnę, a do tego bardzo często jego język jest ostry i przez to znalazł sobie wielu wrogów i krytyków. Covington zawsze mówi to, co chce, kiedy chce  i o kim chce. Tym razem oberwało się byłemu mistrzowi wagi półciężkiej Jonowi Jonesowi.

Otóż Covington złożył dość odważne oświadczenia na temat wpadek dopingowych i historii zażywania narkotyków przez Jonesa.

„On po prostu zaczął brać sterydy i zawsze wpadał we wściekłość. Wracał do domu i krzyczał na mnie: ” co ty ku**a robisz Colby, zmyj naczynia”, on po prostu wpadał w szał. Widziałem tę sterydową wściekłość w jego oczach i myślałem po prostu „jaki masz problem, stary?”. To dlatego, że walczył w zapasach kategorii 197 funtów, był mistrzem kraju college’u i próbował przejść do wagi ciężkiej. Pomyślał więc, że musi zrobić cykl sterydowy i wtedy straciłem wobec niego cały szacunek.

Zaczął dużo imprezować. Zażywał ecstasy, brał te wszystkie narkotyki, a reszta jest historią. Bierze je od college’u.”

Jak wiadomo, powodem, dla którego Jones obecnie nie rywalizuje, jest kolejny oblany test antydopingowy, a wcześniej miał także wpadki z narkotykami.

Na te słowa Covingtona, Jones nie pozostał obojętny i odpowiedział mu na swoim Instagramie, chociaż wpis został szybko skasowany, to w internecie zachowała się jego treść.

„Jesteś wyjątkowym rodzajem kłamcy i szczerze cii współczuję. Tak naprawdę żal mi tych osób, które wierzą w słowa, które wychodzą z twoich ust. Imponujące jak twój język obraca tymi kłamstwami. Jesteś odrażający.”

Jon Jones wciąż oczekuje na wyrok USADA dotyczący jego ostatniego oblanego testu antydopingowego po gali UFC 214 i walce z Danielem Cormierem. Obóz Jonesa broni go twierdząc, że winę za oblany test ponoszą zanieczyszczone odżywki, które stosował. Do czasu ogłoszenia wyroku, przyszłość byłego mistrza jest niepewna, ponieważ w najgorszym scenariuszu może mu grozić nawet czteroletnie zawieszenie.

Z kolei Colby Covington zawalczy tej nocy o tymczasowy tytuł wagi półśredniej z Rafaelem dos Anjos w co-main Evencie gali UFC 225 w Chicago.

One thought on “Colby Covington o niechlubnej historii Jona Jonesa związanej z narkotykami i dopingiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *