Pojedynek legend Muay Thai oficjalnie zapowiedziany – Buakaw Banchamek vs Yodsanklai Fairtex

Organizacja MAS Fight oficjalnie zapowiedziała pojedynek na szczycie Muay Thai w którym zmierzą się dwie legendy Buakaw Banchamek (236-24-12) i Yodsanklai Fairtex (200-71-4).

Rozmowy na temat super walki pomiędzy dwiema legendami Muay Thai rozpoczęły się już w połowie 2017 roku. W czerwcu ubiegłego roku Yodsanklai ogłosił zakończenie kariery ze względu na kontuzje, ale zdecydował się na powrót w lutym tego roku na walkę z Enriko Kehlem, którego pokonał. w tym samym okresie swoją kolejną walkę stoczył Buakaw, który pokonał Nayanesha Aymana. Od tych pojedynków zaczęto ponownie mówić o potencjalnej walce między Buakawem a Yodsanklai’em. Oczekiwano, że w tym roku uda się zorganizować ten pojedynek, ale do tej pory nie było żadnych informacji.

Najwyraźniej oczekiwanie na tę znakomitą walkę wkrótce dobiegnie końca, ponieważ organizacja Martialism Square (MAS) oficjalnie zapowiedziała tę walkę, ale data i miejsce jej organizacji nie są jeszcze znane. Wiadomo jedynie, że dojdzie do niej w 2019 roku. Poniżej oficjalna zapowiedź pojedynku.

„W 2019 roku dojdzie do walki, której oczekiwali, modlili się o nią, marzyli o niej, błagali o nią i spierali się fani z całego świata.

Tajlandzka „Ikona Sportów Walki” Buakaw Banchamek i tajlandzka „Mega Gwiazda” Yodsanklai Fairtex zderzą się w MAS. Czas rozmów dobiega końca…. Panie, panowie, chłopcy i dziewczęta, uzbrójcie się w wiarę i cierpliwość, ponieważ to się dzieje.”

Zanim jednak dojdzie do tego pojedynku, obydwaj zawodnicy stoczą jeszcze przynajmniej  po jednej walce.

Buakaw Banchamek wraca na ring w najbliższą niedzielę, 4 listopada, by zmierzyć się z Francuzem Gaetanem Dambo na gali All Star Fight 6 w Pattaya.

Yodsanklai Fairtex powróci do akcji 7 grudnia w Kuala Lumpur w Malezji. Stoczy on swoją drugą walkę w organizacji ONE Championship mierząc się z Australijczykiem Luisem Regisem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.