Pojedynek Fedor Emelianenko vs. Dan Henderson coraz pewniejszy, jednak nie w półciężkiej?

Apy Echteld dla espn.co.uk:

„Fedor zgodził się. Jest gotowy do walki”
„Patrząc na jego postępy w treningu, wydaje mi się, że powróci do dawnej formy. Jeśli przegra, sam podejmie decyzje, tak jak to zawsze robił. Jak powie stop, to stop, ale jeśli wygra, to myślę że będzie chciał dalej walczyć.”

Według MMAWeekly, walka nie odbędzie się jednak w kategorii półciężkiej tak jak wcześniej spekulowano, lecz na zasadzie 'catchweight” :
Źródła bliskie Fedora w M-1 Global twierdzą, że walka wstępnie jest planowana na lipiec. Spekuluje się też, że ustalona waga na ten pojedynek to 220 funtów.

15 thoughts on “Pojedynek Fedor Emelianenko vs. Dan Henderson coraz pewniejszy, jednak nie w półciężkiej?

  1. Fedor wage niech zbija a nie, Henderson jest właścicielem pasa LHW a nie kmiotem z nikąd. Zwłaszcza ze walczył w 185 i 205 i z tego co wiem nie zbijał wagi do startów w LHW. Troche nie smiesznene, ze Fiedzia nie moze pobiegac i zbic kilkunastu funtów albo strzelić sobie saune i lewatywe przed walka jak prawie kazdy profesjonalny LHW – bo masa LHW wazy tyle co fiedzia przed walka

  2. No dobra panowie, zwrócie uwagę, że różnica wagowa między Fedorem a Hendersonem jest mniejsza aż o 9 funtów niż między Fedorem a Silvą. Ja wiem, że kategorie wagowe ale wydaje mi się, że zasady catchweight są całkiem uczciwe dla tej walki. Fedor zrzuca 10 funtów, Henderson zostaje przy swoim 205 i jest mega ok. Lepsze to niż różnica aż 34 funtów w tej samej kategorii wagowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *