Georges St. Pierre vs Nick Diaz? Cesar Gracie nie spieszy się

(mmamania.com)

Wielu fanów porzuciło już marzenia o walce Georges St. Pierre vs. Anderson Silva na rzecz „The Spider” podejmującego nowokoronowanego mistrza UFC wagi półciężkiej Jona „Bones” Jonesa. Zatem dla „Rush” sensowną walką była by unifikacja tytułu mistrzowskiego wagi półśredniej, po walce z mistrzem tejże dywizji Strikrforce, Nickiem Diazem.

Nie tak szybko.

Według Cesara Gracie, kanadyjska supergwiazda nie zawalczy, przynajmniej na razie, z Nickiem Diazem, bo ma na głowie walkę z Jake Shieldsem na UFC 129: „St. Pierre vs. Shields”. Gracie to ojciec sukcesów Shieldsa, braci Diaz i mistrza Strikeforce wagi lekkiej, Gilberta Melendeza. A to oznacza, że jeśli Shields pokona GSP, o unifikacji tytułu na razie można zapomnieć. Gracie wyjaśnia, że jego podopieczni nie będą walczyć ze sobą:

„Chciałbym, żeby Nick walczył z GSP, ale myślę, że jego kolega z drużyny zajmie się tym. A moi chłopcy nie będą walczyć ze sobą, bo takie mamy zasady. Nie chodzi nawet o to, że ja tego nie chcę – oni też nie będą chcieli. Na świecie jest wielu świentch zawodników, więc po co mają się bić między sobą? Bo ludzie chcą to zobaczyć? Ludzie równie dobrze mogliby chcieć zobaczyć wypadek samochodowy, mam to gdzieś. Moi chłopcy nie biją się między sobą.”

Oczywiście, jeśli GSP obroni swój pas, możemy wrócić do tematu walki unifikacyjnej. Zuffa dużo mówiła o tym, żeby nie łączyć marek UFC i Strikeforce, dopóki nie wygaśnie kontrakt z Showtime w 2014. Ale jeśli Shields zawiedzie, to z kim ma walczyć St. Pierre? Pomysł GSP vs. Fitch II zapewne nie będzie ekscytował fanów, no ale szczerze – kto inny? Anthony Johnson?

16 thoughts on “Georges St. Pierre vs Nick Diaz? Cesar Gracie nie spieszy się

  1. Palantowi lol to jest jego charakter jego osobowosc a Hitlerow takich jak ty jest wielu nie podoba sie nie ogladaj nie lubisz tego goscia to nie czytaj na jego temat. Zawodnik zawodnikowi nie rowny kto komu skopie dupsko to sie okaze.

  2. Przed walka z Daleyem tez kazdy mowil ze mu sie nalezy wpier… i ze daley go zmiecie
    Moze i ma nierowno pod sufitem ale malo kto daje tak widowiskowe walki jak on, wiec nalezy mu sie szacunek

  3. Nie przepadam za nim ale szacun bo do każdej walki się dobrze przygotowuje i daje niezłe Show i każdy chce zobaczyć jak przegrywa przez KO 😀 Cesar Gracie się myli, sam Diaz powiedział że walczy dla kasy więc samego Cesara by chętnie sklepał 🙂

  4. Ja:
    W stójce moim zdaniem Diaz rozniósłby GSP.

    Już go Alves miał rozbić w stójce a sam padał po ciosach. Jak ktoś się boi że go Gsp obali to już wtedy taki dobry w stójce nie jest. Żorż jest za inteligentnym zawodnikiem posiadającym za dużego skilla żeby go Diaz rozbił.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *