Plus miesiąca – październik.

Postanowiliśmy zrezygnować z cotygodniowych wyróżnień dla najlepszych zawodników i zawodniczek sportów walki, na rzecz comiesięcznego podsumowania wydarzeń w sportach walki. Każdy z fanów znajdzie coś dla siebie, bo będziemy wyróżniać zawodników zarówno czynnie uprawiających MMA, sporty chwytane jak i uderzaczy. Zaczynamy więc pierwsze podsumowanie.

MMA:

Zawodnik miesiąca: Bezsprzecznie jest nim Marcin Tybura z United Gym Łódź, który wygrał GP wagi ciężkiej organizowane przez M-1. Po poddaniu zawsze niebezpiecznego Konstantina Gluova, niepokonany Łodzianin zmierzy się w następnej walce najprawdopodobniej ze zwycięzcą walki Kenny Garner vs Damian Grabowski. Walka Polaka z Polakiem o pas jednej z najlepszych organizacji Europy byłaby historycznym wydarzeniem dla polskiego MMA.

Wyróżnieni w tej kategorii: Paweł Pawlak, Łukasz Sajewski

Walka miesiąca: Sebastian Grabarek vs Jacek Wojnicki (PLMMA 23). Pojedynek Olsztynianina z Poznaniakiem stał na wysokim poziomie, obfitował we wszystkie elementy figterskiego rzemiosła oraz fenomenalny zwrot akcji, bo po pierwszej rundzie wydawało się, że to Wojnicki wyjdzie z oktagonu jako zwycięzca.

Wyróżnieni w tej kategorii: Michał Fijałka vs Karol Celiński (Arena Berserkerów 4)

KO miesiąca: Paweł Żelazowski brutalnie znokautował Salima Touhariego w walce o pas PLMMA w wadze półśredniej na gali PLMMA 22 w Andrychowie. Mrożący krew w żyłach nokaut bezapelacyjnie zasłużył na pierwsze miejsce w naszym zestawieniu.

Wyróżnienia specjalne:

Serce do walki/Poddanie miesiąca: Tymoteusz Świątek po bardzo trudnej walce pokonał w Niemczech Damiena Pighierę w trzeciej rundzie poddając go duszeniem gilotynowym. Podopieczny Tomasza Knapa twardo znosił razy, które bezlitośnie wymierzał mu Francuz i w końcu wykorzystał nadarzającą się okazję do skończenia walki przed czasem.

Debiut miesiąca: Emil Różewski z Ziomek Team w debiucie w zawodowym MMA pokonał w pierwszej rundzie Tomasza Gocha. Dwukrotny triumfator amatorskiego KSW to zawodnik, którego karierę trzeba śledzić uważnie. Niebawem nieco więcej o Emilu.

Amator miesiąca: Armen Stepanyan ostatnio gdzie nie wystartuje wygrywa wszystko. Utalentowany podopieczny Jakuba Zawadzkiego i Marcina Grzyba z warszawskiego ACT wygrał amatorski Puchar KSW. Trenerzy młodego Ormianina, który był najlepszym zawodnikiem ALMMA, mają zamiar niebawem dopuścić Armena do walk zawodowych, co z niepokojem może przyjąć pokonywany przez Stepanyana na amatorskich zawodach, Tymoteusz Świątek.

Grappling:

Zawodnik miesiąca: Oskar Piechota sprawił nie lada sensację pokonując podczas finałowych zawodów ADCC dwie wielkie gwiazdy grapplingu: Vinny’ego Magalhaesa i Claudio Calasansa. Były to pierwsze finały Oskara i aż strach pomyśleć, co ten młody chłopak może zwojować na następnej imprezie, o ile nie przeszkodzą mu w tym starty w formule MMA.

Nominowani w tej kategorii: Kamil Umiński, Maria Małyjasiak

Team miesiąca: Piranha Gdynia obecnie ma w swoich szeregach trzech uczestników ADCC, medalistkę tych zawodów mistrzynię świata purpurowych pasów. To chyba nie wymaga żadnego komentarza.

Sporty uderzane:

Zawodnik miesiąca: Dawid Kasperski, który został v-ce Mistrzem Świata w formule K-1 najbardziej zasłużył na to wyróżnienie. Ponadto później zawodnik Punchera Wrocław wygrał w walce wieczoru podczas gali/turnieju Thai Battle 2. Zdecydowanie pochodzący ze Starachowic zawodnik objawia się jako nr 1 w polskim Kickboxingu w wadze do 85 kg.

Nominowani w tej kategorii: Tomasz Sarara, Tomasz Makowski

One thought on “Plus miesiąca – październik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *