Ewerton Teixeira wraca na Glory 13, zmiany w rozpisce

Były mistrz świata Karate Kyokushin i uczestnik finałowego turnieju ciężkiego K-1, Brazylijczyk Ewerton Teixeira po blisko trzec latach przerwy powróci do zawodowego Kickboxingu. Brazylijczyk na gal Glory 13 w Tokyo zmierzy się z reprezentującym Niderlandy, Hesdy’m Gergesem.

Teixeira przez ostatnie trzy lata zajmował się MMA, w którym wygrał trzy walki, w tym z jednym zawodnikiem z rekordem 1-0. Reprezentujący Champion Team zawodnik nie walczył na zasadach Kickboxingu od grudnia 2010 roku, kiedy pokonał na punkty Errola Zimmermana podczas finałowej gali K-1 World GP. Kibice powinni go kojarzyć z brutalnego KO, jakie zafundował mu Alistair Overeem w pierwszej rundzie turnieju finałowego K-1 w 2009 roku.

Gerges jest znany z 'wygranej’ nad Badrem Harim, gdzie Marokańczyk kopał rywala w parterze, przez co został zdyskwalifikowany, a Gerges zdobył pas It’s Showtime w wadze ciężkiej. Później oskarżono go o przemyt kokainy, a kariera w Kickboxingu układała mu się raczej niepomyślnie, gdyż przegrywał z dobrymi zawodnikami, a wygrywał ze średniakami.

Ponadto dodano do karty walk niezwykle elektryzujący pojedynek pomiędzy Mosabem Amrani, a numerem 2 na świecie w wadze do 65-ciu kg, Yutą Kubo. Obydwaj startowali w turnieju Glory Slam Series -65 kg, w którym Amrani przegrał w półfinale z Masakim Noirim, a Kubo pokonał tego drugiego w finale, by cztery miesiące później stracić na jego rzecz pas Krush w wadze do 67 kg.

Ostatnie przetasowanie na karcie walk, to zmiana statusu walki Petera Aertsa z Rico Veroevenem. Ich pojedynek nie będzie superfightem, a walką wieczoru grudniowej gali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.