Plotki o powrocie Daniela Cormiera do wagi ciężkiej UFC

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Były mistrz wagi półciężkiej UFC Daniel Cormier doznał na gali UFC 214 drugiej porażki w karierze po przegranej przez nokaut z Jonem Jonesem.

Porażka ta jest ciężka do zniesienia dla Cormiera, który zaraz po walce poddał się emocjom i ze łzami w oczach udzielał wywiadu. Zaczęły się nawet pojawiać spekulacje na temat zakończenia przez DC kariery w MMA. Sam daniel Cormier rozwiał te wątpliwości w oświadczeniu jakie napisał dzień po walce w którym stwierdził, że wkrótce wróci do rywalizacji.

Serwis Middle Easy w swoim cotygodniowym zestawieniu plotek i niepotwierdzonych informacji podał, że według kilku źródeł wynika, że miałby on wrócić do dywizji ciężkiej.

„Pomimo ciężkiej porażki na UFC 214, niewielkie są szansę na to, by Daniel Cormier miał wycofać się z MMA. Źródła mówią, że DC zrobi sobie teraz przerwę od walk, a potem możliwy jest jego powrót do kategorii ciężkiej na początku 2018 roku.”

Daniel Cormier zaczynał swoją karierę w wadze ciężkiej zdobywając tytuły mistrza w organizacjach XMMA, KOTC i Strikeforce po wygranym turnieju Grand Prix. W UFC stoczył dwie walki w wadze ciężkiej po czym zszedł do dywizji półciężkiej w której jego bilans walki to 6-2.

Pierwsze, co przyszło mi na myśl kiedy pojawiła się ta plotka o zmianie kategorii wagowej przez Daniela Cormiera, to pojedynek rewanżowy i tym samym trzecie starcie z Jonem Jonesem w wadze ciężkiej, który również planuje zmianę dywizji i walkę z Brockiem Lesnarem.

3 thoughts on “Plotki o powrocie Daniela Cormiera do wagi ciężkiej UFC

  1. Znowu dostanie tylko ze mocniej hahaha 😉 prosty przykład dam. Jakby ta walka co była toczyła sie w wadze ciężkiej i dokładnie tym samym Hi-Kickiem JJ trafił w głowę tylko wiadomo 20 kilo cięższy to kto wie czy DC od razu by nie padł!!! W HW siła JJ wzrośnie wraz z masa ale odporność szczęki DC nie 🙂 proste 😉 Pozdro 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *