Piotr Rogosz vs Tomas Gut na gali FEN 6!

piotr rogosz

Kibiców Kickboxingu i fanów organizacji Fight Exclusive Night z pewnością ucieszy wiadomość o kolejnym pojedynku na gali FEN 6 „Showtime”, która odbędzie się 6-go marca 2015 roku w hali „Orbita” we Wrocławiu. W pojedynku na zasadach K-1 zmierzą się: powracający kolejny raz na ring FEN, Piotr Rogosz ze Scorpiona Krępice i były pretendent do tytułu mistrza świata organizacji WKA, Tomas Gut ze Słowacji, reprezentujący Scorpio Fight Club Nitra.

Piotr Rogosz dwukrotnie już występował na galach FEN, za każdym razem tocząc świetne pojedynki. Kolejno pokonał Przemysława Bubińskiego i Dawida Świerczyńskiego na galach FEN 2 i FEN 3 we Wrocławiu w 2014 roku. Pierwsza z tych walk uznana została za najlepszy pojedynek gali. Wcześniej podopieczny trenera Radosława Kyca wygrał międzynarodowy pojedynek z zawodnikiem z Białorusi. Rogosz to Młodzieżowy Mistrz Polski w Kickboxingu, a także Mistrz Polski Amatorskiej Ligi MMA. Mierzy 180 cm i waży 81 kg.

Tomas Gut to mistrz Słowacji i amatorski mistrz świata w formule K-1 organizacji WKA-WKTA z listopada 2014. W styczniu 2015 roku debiutował na ringu FEN, ulegając nieznacznie na punkty Bartoszowi Muszyńskiemu. Właśnie w uznaniu za świetny pojedynek i postawę otrzymał ponowną szansę walki. Słowak, mimo młodego wieku, ma duże doświadczenie. W marcu 2014 roku starał się zdobyć pas zawodowego mistrza świata WKA, ale po dramatycznej walce uległ Francuzowi, Cedricowi Doumbe. Ma 23 lata i już ponad 30 walk na koncie, z czego ponad 20 wygrał. Mierzy 183 cm przy wadze 81 kg.

Stawiamy na mocną konfrontację dwóch zawodników zbliżonych wiekowo. To będzie porównanie polsko – słowackie na kickboxerskiej arenie.” – powiedział Rafał Sawicki, wiceprezes Fight Exclusive Night. „Zdecydowanie może być to walka, która już na wstępie gali rozgrzeje publiczność. Na dwóch galach FEN Rogosz dał z siebie wszystko. Gut z kolei pokazał nie tylko serce do walki, ale także świetną technikę. Będziemy uważnie obserwować ten pojedynek i polecam go uwadze całego środowiska.” – podkreślił prezes Paweł Jóźwiak.

Wierzymy, że ten i inne pojedynki jakie widzowie obejrzą w dniu 6-go marca przejdą do historii polskich Sztuk Walki, a Kickboxingu w szczególności. To będzie pełen emocji wieczór twardych walk Kickboxingu i MMA, a nikogo z Was nie powinno tam zabraknąć.

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *