Piotr Bagiński o grapplingu

(foto: sherdog.com)

Wielokrotny mistrz świata BJJ Piotr „Bagi” Bagiński jest trenerem kadry narodowej w grapplingu. Zapytaliśmy Bagiego o historię jego występów w grapplingu i o chęć walki z Jeffem Monsonem, który pojawi się na MŚ w Skale.

Jestem trenerem, a zarazem jednym z zawodników.Startowałem na 1 MŚ w Szwajcarii lecz w walce o 3 miejsce przegrałem z reprezentantem Japonii 1-0. Startowałem we wszystkich imprezach Grapplingowych które zostały zorganizowane w Polsce oraz na 1 MŚ Weteranów gdzie zdobyłem 2 złote medale oraz na 1 Mistrzostwach Europy, skąd przywiozłem medal brązowy. Jeśli chodzi o szanse Polaków to na tę chwilę nie znam jeszcze składu innych reprezentacji-ale mam nadzieje że będzie dobrze. Myślę że kategoria kobiet zostanie zdominowana przez naszą ekipę.

Co do Jeffa Monsona to zawsze chcę walczyć z dobrymi zawodnikami-dla mnie tylko takie zwycięstwa mają wartość.

Aby wejść do Kadry Polski w Grapplingu trzeba spełnić kilka warunków-podstawowy to start  na Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski oraz turniejach kwalifikacyjnych w Grapplingu. Na podstawie wyników i jeszcze kilku czynników powstaje kadra.