Pierwsze w historii UFC duszenie Ezekiel Choke w wykonaniu Oleksiya Oliynyka

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Na gali UFC Fight Night 103 jedną z walk był pojedynek między Oleksiyem Oliynykem i Viktorem Pesta, a sama walka zapisała się  już w historii UFC.

Oliynyk miał problem z wymiarami Pesty i znalezieniem odpowiedniego dystansu do zadawania ciosów. Mimo tego nieustannie starał się wywierać presję i ostatecznie Oleksiy zamknął Viktora pod siatką wchodząc z nim w klincz po czym walka przeniosła się do parteru.

Pesta miał tutaj swoją szansę zadając ciosy z góry będąc w półgardzie, dochodząc do pełnego dosiadu oraz pozycji bocznej. W pewnym momencie po podniesieniu pozycji, Oliynyk oddał nawet Czechowi plecy. Kiedy walka znów przeniosła się do parteru i Pesta będąc w gardzie zadawał ciosy, nic nie wskazywało na to, że walka zakończy się w taki sposób i tak szybko. Oliynyk znany pod pseudonimem „Boa Dusiciel” złapał Pestę w duszenie Ezekiel choke i poddał go w pierwszej rundzie.

Oleksiy Oliynyk jest specjalistą od tego typu duszenia i w tej walce udało mu się pokonać przeciwnika tą właśnie techniką po raz dziesiąty natomiast w UFC jest to pierwsza walka zakończona tym duszeniem.

2 thoughts on “Pierwsze w historii UFC duszenie Ezekiel Choke w wykonaniu Oleksiya Oliynyka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *