Petr Yan twierdzi, że Sean O’Malley będzie w jego narożniku w walce o tytuł z Aljamainem Sterlingiem na UFC 273

UFC screenshot

Po problemach wizowych swojego teamu, Petr Yan oznajmił, że Sean O’Malley będzie w jego narożniku na gali UFC 273 podczas której stanie do rewanżu z mistrzem Aljamainem Sterlingiem.

Niedawno rosyjska agencja TASS poinformowała, że rząd USA odmówił przyznania wizy narożnikowi Yana. W związku z tym, Yan umieścił wpis w mediach społecznościowych, aby zapytać Henry’ego Cejudo, czy będzie mógł stanąć w jego narożniku w rewanżowej walce o tytuł wagi koguciej z Alajmainem Sterlingiem.

„Hej trenerze @HenryCejudo, jakie są Twoje plany na 9 kwietnia?” – napisał Yan.

Sean O’Malley, po tym jak dowiedział się o tej wiadomości i zobaczył tweeta Yana, na swoim streamie na Twitchu powiedział, że będzie w narożniku Rosjanina.

„Petr, słyszałem, że potrzebujesz narożnika, bracie. Daj mi znać, będę w Vegas, czy gdziekolwiek, gdzie będziesz walczył, daj mi znać, a ja będę w twoim narożniku, raz-dwa, raz-dwa.”

Po wysłuchaniu prośby Seana O’Malleya, Petr Yan, napisał na Twitterze, że „Suga” będzie jednym z członków jego narożnika.

„Jedno miejsce w narożniku jest zajęte przez @SugaSeanMMA” – napisał Yan na Twitterze.

Nie wiadomo, czy Yan mówi poważnie, czy też nie, ponieważ jest szansa, że jego team będzie w Jacksonville 9 kwietnia. Jeśli jednak to prawda, to będzie ciekawie zobaczyć O’Malleya w jego narożniku, zważywszy na to, że już wcześniej obaj obgadywali się nawzajem. O’Malley powiedział również, że jego wymarzoną walką jest walka z Yanem, więc być może z funkcji osoby z narożnika przejdzie do walki z nim.

„Chcę walczyć z Petrem Yanem. Wiem, że jest mistrzem i trzeba pokonać pewnych ludzi, żeby dostać taką walkę, ale ja też jej chcę” – powiedział O’Malley w rozmowie z ESPN. „Nawet jeśli nie jest mistrzem, to chcę tej walki. Uważam, że to jeden z najlepszych zawodników pound-for-pound, jeden z trzech najlepszych stójkowiczów na świecie. Uwielbiam jego styl, jego boks, sposób, w jaki zmienia pozycje, kryje się, broni. Jest po prostu bardzo dobry. Za każdym razem, gdy się tam pojawia, robi wrażenie. Podoba mi się też jego humor. Oczywiście istnieje bariera językowa, ale lubię jego komizm na Twitterze. Nazywa mnie pudelkiem. Uważam, że jest bardzo zabawny… Mogę rywalizować z Petrem. On ma większe doświadczenie w walce na wysokim poziomie z takimi zawodnikami jak (Jose) Aldo, Cory (Sandhagen), Urijah (Faber). (…) Ale ja uważam, że jestem po prostu innym zwierzęciem”.

Petr Yan będzie walczył w pojedynku co-main event gali UFC 273, która odbędzie się 9 kwietnia, a jego przeciwnikiem będzie Aljamain Sterling. Walczyli ze sobą na UFC 259, gdzie Yan stracił pas przez dyskwalifikację, ponieważ nielegalnie uderzył Sterlinga kolanem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *