Peter Sobotta vs. Ben Saunders dodane do UFC Fight Night 109 w Sztokholmie

Josh Hedges/Zuffa LLC

Poznaliśmy najbliższego rywala Petera Sobotty z którym zmierzy się na gali w Sztokholmie.

Peter Sobotta (16-5-1) w swojej ostatniej walce, która odbyła się w Hamburgu pokonał na przestrzeni 3 rund Nicolasa Dalby’ego przez jednogłośną decyzję. Sobotta po wygranej na gali KSW Extra dostał pierwszą szansę od UFC. Szansy jednak nie wykorzystał i przegrał trzy pojedynki z rzędu po czym został zwolniony. Po zwolnieniu z amerykańskiej organizacji występował m.in. podczas MMA Attack oraz R2F. Od tamtego czasu zanotował 5 zwycięstw oraz remis co przyczyniło się do ponownego angażu w UFC. W nowym rozdaniu w federacji UFC stoczył 4 walki z czego aż 3 zapisał na swoje konto pokonując m.in. Pawła Pawlaka. W przeszłości walczył z Borysem Mańkowskim a pojedynek został rozstrzygnięty jako remisowy.

Ben Saunders (21-7-2) posiada aktualnie passę dwóch zwycięstw z rzędu w tym jedną dla UFC. W swojej ostatniej walce wypunktował Courta McGee podczas gali UFC w Phoenix. Saunders to bardzo doświadczony zawodnik, który oprócz występów w UFC stoczył również dużo pojedynków dla konkurenta czyli Bellatora. W organizacji Scotta Cokera dwukrotnie dotarł do finału turnieju wagi półśredniej.

Gala UFC Fight Night 109 odbędzie się 28 maja w Sztokholmie. W walce wieczoru zobaczymy pojedynek Alexandra Gustafssona z Gloverem Teixeirą. Podczas gali w Szwecji zobczymy również Damiana Stasiaka, Damiana Grabowskiego oraz Marcina Helda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *