Pedro Munhoz chce walczyć z Frankie Edgarem, ale ma wrażenie, że on go unika

Young Punisher chce przywitać byłego mistrza UFC w wadze koguciej.

Pedro Munhoz (18-4 1 NC, 8-4 1 NC, #7 w rankingu UFC) powiedział, że negocjował z UFC opcję walki z Frankie Edgarem (23-8-1, 17-8-1 w UFC, #6 w rankingu UFC wagi piórkowej) w kategorii 135 funtów podczas gali, która była zaplanowana na 6 czerwca. Ku jego zdziwieniu, w jednym z ostatnich wywiadów, były mistrz wagi lekkiej informował o tym, że celuje w starcie z Aljamainem Sterlingiem (18-3, 10-3 w UFC, #2 w rankingu UFC). To zniesmaczyło Brazylijczyka.

Kiedy zobaczyłem jak on mówi o Aljamainie w wywiadzie wiedziałem, że on próbuje uniknąć naszej walki.

Z rozmowy z UFC dowiedziałem się, że walka była w planie. Rozmawialiśmy o tym kilka tygodni temu, jeszcze przed pandemią, ale zaskoczyło mnie to jak on mówił, że jest gotów walczyć w czerwcu a dla niego sens miałoby starcie z Aljamainem Sterlingiem.

Rozmawialiśmy o dacie i miejscu, ale sposób w jaki on to zrobił, po prostu mówiąc o innym zawodniku…. Ja nie wiem jak ta informacja została mu przekazana, ale ta walka była dogadana głównie na słowo. Trenowałem jak mogłem by z nim walczyć. Kiedy zobaczyłem ten wywiad myślałem, że on mnie unika.

Munhoz ostatni raz walczył w czerwcu ubiegłego roku przegrywając na punkty właśnie ze Sterlingiem. Wcześniej 33-latek zaliczył świetną passę trzech kolejnych zwycięstw pokonując Bretta Johnsa, Bryana Carawaya i Cody’ego Garbrandta.

Edgar zdecydował o przejściu lżejszej kategorii po przegranej z Maxem Hollowayem. Mając już zestawioną walkę z Corym Sandhagenem The Answer wybrał jednak zastąpienie Briana Ortegi w starciu z Chan Sung Jungiem. Pojedynek z Koreańczykiem przegrał przez nokaut w I rundzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *