Paweł Jędrzejczyk wywalczył pierwszy tytuł mistrza organizacji MFC

Makowski Fighting Championship

Paweł Jędrzejczyk dopisał kolejny rozdział w historii polskiego kickboxingu zdobywając w pięknym stylu pierwszy tytuł mistrzowski organizacji Makowski Fighting Championship na gali MFC 12, która odbyła się 16 września w Zielonej Górze.

Wergi stoczył pojedynek w kategorii 80 kg, a jego rywalem był pochodzący z Surinamu Guillermo Blockland. Trzeba zaznaczyć, że przed Pawłem stanęło nie lada wyzwanie, ponieważ do dnia walki zmieniło mu się aż pięciu zawodników. Z taką rotacją potencjalnych rywali przygotowanie się pod konkretnego rywala jest niemożliwe, ale to właśnie charakteryzuje Jędrzejczyka jako prawdziwego zawodowca, że przygotowuje się najlepiej jak to tylko możliwe do każdej walki.

Guillermo Blockland okazał się trudnym i wymagającym przeciwnikiem znakomicie przygotowanym do pojedynku. Od początku starcia zaatakował seriami niskich kopnięć i ciosami kolanem, ale Jędrzejczyk odpowiadał bardzo dobrym boksem i widać było, że Paweł skupił się w tej walce bardziej na wykorzystaniu swoich rąk, co oczywiście wychodziło mu bardzo dobrze. W drugiej rundzie Blockland postawił na kolana bite w tułów i wysokie kopnięcia, które Jędrzejczyk dobrze neutralizował i ponownie atakował rywala kombinacjami bokserskimi. Polak z minuty na minutę radził sobie coraz lepiej i zyskiwał przewagę, a w trzeciej rundzie był bardzo blisko znokautowania mocno zmęczonego już Blocklanda po mocnym ciosie. Kilka chwil później i po serii kolejnych ciosów Jędrzejczyka do akcji wkroczył sędzia licząc reprezentanta Surinamu. Walka dotrwała jednak do czwartej rundy w której Blockland złapał drugi oddech i zaczął okopywać korpus Jędrzejczyka zaznaczając niewielką przewagę, ale ostatecznie pod koniec rundy Wergi zachował więcej siły w przeciwieństwie do przeciwnika, który zaliczył wycieczkę poza liny. Ostatnia piąta runda należała do Pawła Jędrzejczyka, który inicjował ataki, ale mimo wszystko obaj zawodnicy byli już mocno zmęczeni i było więcej klinczu, ale Paweł popisał się jeszcze na koniec swoją markową obrotówką.

Sędziowie punktowi nie mieli problemu ze wskazaniem zwycięzcy tego pojedynku, którym przez jednogłośną decyzję został Paweł Jędrzejczyk zostając tym samym pierwszym mistrzem organizacji MFC.

Poniżej komentarz Pawła Jędrzejczyka po wygranej walce:

Wyniki walk gali Makowski Fighting Championship 12

Walka wieczoru o tytuł organizacji MFC
80 kg: Paweł Jędrzejczyk pokonał Guillermo Blocklanda przez jednogłośną decyzję

Główna karta
73 kg: Michał Szmajda pokonał Vladimira Konsky’ego przez KO (sierpowy), runda 3
62 kg: Emilia Czerwińska pokonała Michaele Michl przez niejednogłośną decyzję
63,5 kg: Maciej Zembik pokonał Pavla Magureanu przez jednogłośną decyzje
81 kg: Sławomir Przypis pokonał Bartka Domalika przez jednogłośną decyzje
+91 kg: Marcin Bodnar vs Alija Tucak – remis
69 kg: Wojciech Kazieczko pokonał Kevina Schotza przez TKO, runda 1
86 kg: Razvan Ivorciuc pokonał Grzegorza Czernego przez TKO (interwencja cutmana), runda 2

Walki wstępne
86 kg: Mateusz Urbanowicz pokonał Gerado Atti przez niejednogłośną decyzję
69 kg: Adrian Tomala pokonał Denisa Ozgę przez jednogłośną decyzję
61 kg: Michał Gołębiowski pokonał Mateusza Słowika przez jednogłośną decyzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *