Paulo Costa oskarżony o uderzenie pielęgniarki w sporze o kartę szczepień

Zawodnik wagi średniej UFC Paulo Costa został oskarżony o uderzenie łokciem pielęgniarki podczas sporu o kartę szczepień COVID-19 w Brazylii.

Do rzekomego incydentu doszło w poniedziałek wieczorem w centrum handlowym w mieście Contagem, jak podaje Globo. Po zajściu 31-letni Costa i 26-letnia pielęgniarka zostali przewiezieni na posterunek policji w Contagem, gdzie zostali przesłuchani w sprawie incydentu.

Pracownicy służby zdrowia poinformowali policję, że Costa stawił się w celu otrzymania szczepionki przeciwko COVID-19, ale okazało się, że próbował wyjść z kartą szczepień bez przyjęcia szczepionki.

„Karta została wypełniona. Pracownicy powiedzieli, że w momencie składania wniosku (Costa) nie zgodził się na szczepienie, chciał odejść z kartą, a oni się nie zgodzili. W tym momencie pielęgniarka została uderzona łokciem” – powiedział strażnik miejski Marco Mota.

Według Globo, pielęgniarka nie potrzebowała pomocy medycznej i powiedziała strażnikom, że jej usta były spuchnięte od uderzenia łokciem Costy.

Wersja wydarzeń przedstawiona przez Costę była inna.

„Powiedział, że dostał szczepionkę, ale pielęgniarki nie pozwoliły mu wyjść z kartą” – powiedział Mota. „Powiedział, że to wywołało stres. Wziął kartę i wyszedł. W tym momencie pielęgniarka złapała go za ramię, a on się wyrwał.”

Costa został zwolniony po przesłuchaniu przez policję. Po złożeniu przez domniemaną ofiarę skargi karnej, ma się stawić w sądzie na przesłuchanie.

Pierwotnie zaplanowana na UFC 277 walka Costy z Luke’iem Rockholdem została przesunięta na 20 sierpnia, na galę, które nie ma jeszcze ustalonego miejsca.

Costa będzie starał się przerwać złą passę dwóch przegranych z mistrzem wagi średniej Israelem Adesanyą i Marvinem Vettorim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *