Paul Daley podpisał nowy kontrakt z Bellatorem i zaakceptował wyzwanie powracającego do MMA Joe Schillinga

Bellator MMA

Paul Daley (40-16-2) podpisał nowy kontrakt z Bellatorem, chociaż jeszcze niedawno niewiele wskazywało na to, że „Semtex” zdoła porozumieć się z organizacją.

W pewnym momencie zawodnik wagi półśredniej Paul Daley zagroził, że opuści Bellatora, a do tego wszystkiego doszedł jeszcze konflikt między nim a teamem komentatorów po ostatniej walce z Jonem Fitchem na gali Bellator 199, którą Daley przegrał przez jednogłośną decyzję. Anglik bardzo ostro krytykował i wypowiadał się na temat Bellatora, ale po przemyśleniu sprawy i owocnym spotkaniu z prezydentem Bellatora Scottem Cokerem, „Semtex” podpisał nową umowę z organizacją.

Daley poinformował fanów na swoim Instagramie, że jest podekscytowany nadchodzącym turniejem Grand Prix wagi półśredniej Bellatora w którym weźmie udział i wyraził nadzieję na to, że zmierzy się w nim z byłym mistrzem GLORY Joe Schillingiem.

„Czyli były mistrz GLORY Joe Schilling rzucił mi wyzwanie, aby walczyć w Bellatorze. Mówił, że będzie walczył w wadze 170lbs do 205lbs i przeszedł teraz na dobre z kickbxingu do MMA, podpisując nową umowę z Bellatorem. Cóż, właśnie podpisałem nową umowę, jestem gotowy.”

Joe Schilling (2-5 MMA, 23-9 kickboxing) nie został co prawda ogłoszony w turnieju Grand Prix wagi półśredniej Bellatora, ale pełny skład nie został jeszcze przedstawiony. Wśród tych, którzy mają rywalizować w turnieju są Paul Daley, Michael Page, Douglas Lima i Andrey Koreshkov. Oprócz tego aktualny mistrz dywizji półśredniej Rory MacDonald miałby zmierzyć się ze zwycięzcą turnieju. MacDonald w swojej kolejnej walce zmierzy się z mistrzem wagi średniej Gegardem Mousasi.

Paul Daley wraz z Michaelem Page są zestawiani przez fanów do pojedynku, do którego już od dłuższego czasu nie może dojść. Obydwaj zawodnicy nie darzą się sympatią i na początku nie potrafili się dogadać, a potem doszedł konflikt z Bellatorem ze strony Daley’a oraz kariera bokserska ze strony Page’a. Jeśli jednak obydwaj panowie są zapowiedziani w turnieju, to być może na którymś etapie dojdzie między nimi do tego długo oczekiwanego pojedynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *