Junior dos Santos o tym, czego obawia się teraz najbardziej w kwestii rywalizacji w UFC

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Były mistrz wagi ciężkiej UFC Junior dos Santos wymienił jedną rzecz, której najbardziej się obawia, jeśli chodzi o dalszą rywalizację w UFC i nie chodzi tutaj o jakiegokolwiek zawodnika.

Po problemach Juniora dos Santosa z USADA przez którą został zgłoszony za doping, a po jakimś czasie uniewinniony i dopuszczony do dalszej rywalizacji, jest niemal oczywiste, że były mistrz kieruje swoje obawy na Amerykańską Komisję Antydopingową. USADA wykryła w jego testach obecność diuretyków, które jak się okazało dostały się do jego organizmu przez zanieczyszczone suplementy. JDS został przez to wykluczony przez USADA z rywalizacji na prawie rok.

W rozmowie z MMAFighting, dos Santos przedstawił swoje przemyślenia na ten temat i obawy jakie mu towarzyszą.

„Myślę, że szybko zrozumieli, że to nie była moja wina i pozwolą mi dość szybko wrócić do rywalizacji, zwłaszcza ze względu na to, jak dużo środków moczopędnych znaleźli w tych odżywkach, nawet nie było tam środków zwiększający wydajność, a tylko hydrochlorotiazyd, tani i nieskuteczny diuretyk. Gdybym chciał coś ukryć, wziąłbym coś znacznie gorszego.

Teraz mam walkę i za każdym razem, gdy przychodzi do mnie USADA, staram się im pokazać wszystko, co biorę. Pokazuję im wszystkie suplementy, bo trochę się boję. Zdarzyło się to raz, kiedy nic nie zrobiłem. Nie daj Boże, żeby to się znowu stało, więc boję się. Bardzo mi to przeszkadza.

Właściwie to próbowałem przestać stosować suplementy, ale to absurd. To niemożliwe. Potrzebujemy tego. Jeśli powiesz, że sportowiec nie potrzebuje suplementacji, że może dostarczyć  wszystkie potrzebne składniki przez posiłki, to mylisz się. Nie wiem jak to jest w innych dyscyplinach, ale nasz sport jest niezwykle trudny, niezwykle wymagający. Nie możesz robić ciężkich treningów dwa razy dziennie, które niszczą twoje ciało, zwłaszcza dla takiego faceta jak ja, zawodnika wagi ciężkiej, ponieważ regeneracja organizmu trwa dłużej. Coraz dłuższego czasu potrzebuje ciało, aby znieść taki wysiłek. To nie jest proste. Nie możesz po prostu nie stosować suplementów.”

Już wkrótce, 14 lipca Junior dos Santos wróci do Oktagonu, aby zmierzyć się z Blagoiem Ivanovem w walce wieczoru gali UFC Fight Night 133 w mieście Boise w stanie Idaho.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *