Patricio Freire wypada z walki wieczoru przeciwko Danielowi Weichelowi podczas gali Bellator 188

Esther Lin, MMA Fighting

Bellator stracił walkę wieczoru, planowaną podczas gali w Izraelu.

Gala Bellator 188 odbędzie się 16 listopada w Tel Awiwie w Izraelu. Pierwotnie na walkę wieczoru, zaplanowany był rewanżowy pojedynek pomiędzy Patricio Freirem (26-4) oraz Danielem Weichelem (39-9). Do walki ostatecznie nie dojdzie, z powodu kontuzji kolana Freire’a.

Patricio Freire w ostatnim pojedynku odzyskał pas kategorii piórkowej, w walce z Danielem Strausem, którego pokonał przez poddanie. Freire oraz Weichel walczyli po raz pierwszy ze sobą w 2015 roku. Pojedynek w 2 rundzie przez TKO wygrał Freire, i tym samym obronił swój pas.

Zespół Freire’a proponował w zamian za kontuzjowanego Patricio, wstawić do walki z Weichelem jego brata. Patricky Freire występuje w wadze lekkiej. W ostatniej walce pokonał Bensona Hendersona. Walka miałaby odbyć się w umownym limicie do 160 funtów. Organizacja Bellator nie zgodziła się jednak na takie rozwiązanie.

Nową walką wieczoru gali w Tel Awiwie, został pojedynek Noada Lahata z Jeremiahem Labiano.

Pojedynek pomiędzy Freirem oraz Weichelem, zostanie przesunięty na jedną z kolejnych gal.

Poniżej oficjalne oświadczenie Patricio Freire’a.

Z przykrością informuję, że nie stoczę pojedynku w Izraelu. Wielokrotne kontuzje zmusiły mnie do wycofania się z pojedynku.

Kilka miesięcy temu, doznałem poważnej kontuzji podczas treningu, i od razu zacząłem ją leczyć. Musiałem przerwać trening na kilka tygodni, a potem zacząłem trenować z pewnymi ograniczeniami. Inne części ciała zostały przeciążone, i nadeszły nowe urazy.

Będę musiał zrobić sobie 30 dni przerwy, i wtedy ponownie zacznę trening. Najpóźniej w lutym, zamierzam powrócić oraz obronić swój pas, przeciwko Danielowi Weichelowi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *