Patricio Freire pokonał A.J’a McKee w rewanżowym starciu i odzyskał tytuł mistrza wagi piórkowej na gali Bellator 277

Patricio Freire wyrównał rachunki. W głównym pojedynku gali Bellator 277, Patricio Freire pokonał A.J’a McKee i po raz kolejny został mistrzem wagi piórkowej.

Pierwsza runda była bardzo wyrównana, a obaj zawodnicy prezentowali pełną gamę technik uderzanych. „Pitbull” (33-5 MMA, 21-5 BMMA) wykorzystywał swoje kopnięcia na nogi, podczas gdy McKee (18-1 MMA, 18-1 BMMA) wyprowadził kilka kopnięć na głowę – uderzenie, które doprowadziło do początku końca w ich pierwszym spotkaniu.

Druga runda była lepsza w wykonaniu pretendenta, który doskonale wyczuwał kontry, wyprowadzając kopnięcia na głowę i korpus McKee. McKee wciąż był groźny, choć z trudem znajdował rytm.

Najciekawsze momenty walki nastąpiły w 3. rundzie, kiedy Freire trafił McKee, który zachwiał się, a następnie zdobył i obalenie. Freire chwycił McKee za szyję, by wykonać charakterystyczne duszenie gilotynowe. Po zmianie chwytu Freire coraz bardziej zaciskał duszenie, ale McKee zdołał się z niego wydostać.

Runda 4. była najmocniejszą rundą dla McKee, który przeważał nad Freire w uderzeniach, co przeniósł na rundę 5. Pomiędzy rundami 4 i 5, trener Antonio McKee powiedział synowi, że jego zdaniem Freire ma przewagę na wszystkich kartach punktowych. W piątej rundzie Freire odnosił sukcesy w uderzeniach, ale McKee zdołał wykonać obalenie i zakończył walkę na górze.

Patricio Freire pokonał A.J’a McKee przez jednogłośną decyzję (49-46, 49-46, 48-47)

Pojedynek był rewanżem za walkę wieczoru gali Bellator 263, w której McKee skończył Freire przez duszenie gilotynowe w stójce w 100 sekundzie walki. Żaden z zawodników nie walczył od tamtej pory, a o rewanżu mówiło się od dawna. Przegrana przerwała passę siedmiu wygranych walk Freire, a McKee zyskał na popularności w oczach opinii publicznej.

Dzięki zwycięstwu, „Pitbull” odzyskał tytuł jako umiarkowany faworyt.  Jeszcze nigdy w swojej karierze nie przegrał walk z rzędu. Gala Bellator 277 to trzeci raz, kiedy „Pitbull” zdobył tytuł mistrzowski w wadze piórkowej i dziesiąty raz, kiedy wygrał walkę o tytuł Bellatora.

McKee po raz pierwszy w swojej zawodowej karierze przegrał walkę. Jego ostatnia przegrana w MMA w ogóle miała miejsce w jego drugiej walce amatorskiej, w 2013 roku, gdy miał 18 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *