Patricio Freire obronił pas i awansował do finału turnieju grand prix wagi piórkowej po skończeniu Emmanuela Sancheza w rewanżu na gali Bellator 255

Bellator

Kolejna obrona tytułu wagi piórkowej zakończona sukcesem jest już za Patricio Freire, który skończył w rewanżu Emmanuela Sanchza na gali Bellator 255. Teraz „Pitbull” zmierzy się w finale turnieju grand prix wagi piórkowej z A.J. McKee.

W piątek Patricio Freire (32-4 MMA, 20-4 BMMA) pokonał Emmanuela Sancheza (20-5 MMA, 12-4 BMMA) przez techniczne poddanie duszeniem gilotynowym w 3:35 pierwszej rundy.

Walka w wadze piórkowej była głównym pojedynkiem gali Bellator 255, która odbyła się w Mohegan Sun Arena w Uncasville. Główna karta walk była transmitowana przez Showtime.

Walka była rewanżem za spotkanie z listopada 2018 roku na gali Bellator 209, gdzie Freire wygrał z Sanchezem przez jednogłośną decyzję. Prezydent Bellatora Scott Coker od tego czasu uznał tę walkę jedną ze swoich ulubionych.

Pierwsza runda zaczęła się powoli, ale szybko eskalowała w zwycięstwo „Pitbulla”. Kiedy Sanchez wyprowadził kopnięcie, Friere wytrącił go z równowagi kontrującym ciosem. Sanchez upadł na matę i próbował szybko podnieść się do stójki. Freire chwycił Sancheza za szyję i założył gilotynę. Obydwaj runęli na matę.

Sanchez był w pozycji siedzącej, a Freire coraz ciaśniej zaciskał duszenie. Chwilę później, Freire zasygnalizował sędziemu, że Sanchez jest nieprzytomny. Sędzia sprawdził rękę Sancheza, która upadła bezwładnie i walka została przerwana.

Patricio Freire pokonał Emmanuela Sancheza przez techniczne poddanie (duszenie gilotynowe) – runda 1, 3:35

Dzięki zwycięstwu, Freire przedłużył swoją passę zwycięstw do siedmiu wygranych walk. Freire bronił tytułu już sześć razy podczas swojej drugiej mistrzowskiej serii. Freire, który jest numerem jeden w rankingu bez podziału na kategorie, pokonał Juana Archuletę i Pedro Carvalho, aby dostać się do półfinału turnieju.

Dla Sancheza porażka ta przerwała passę trzech wygranych walk. Przed galą Bellator 255 nie przegrał od czasu pierwszej porażki z „Pitbullem”. Piątkowa walka była pierwszą, w której Sanchez został skończony w swojej karierze w Bellatorze. Aby awansować do półfinału turnieju, Sanchez pokonał Tywana Claxtona i Daniela Weichela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *