Dustin Poirier podpisał kontrakt na trzecią walkę z Conorem McGregorem

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Oczekiwana trylogia pomiędzy Dustinem Poirierem i Conorem McGregorem wydaje się być przynajmniej w połowie pewna, ponieważ Poirier podpisał kontrakt na walkę.

Dustin Poirier (27-6 MMA, 19-5 UFC) podpisał swoją część umowy na trzecią walkę z Conorem McGregorem (22-5 MMA, 10-3 UFC), która ma być główną walką gali UFC 264 zaplanowanej na 10 lipca. Ta wiadomość po raz pierwszy została podana przez Ariela Helwaniego z ESPN.

McGregor nie podpisał jeszcze kontraktu, ale werbalnie zgodził się na walkę – która od kilku tygodni była dyskutowana, a sami zawodnicy otwarcie mówili o tym starciu.

Prezydent UFC Dana White powiedział ostatnio, że walka jest docelowo planowana na galę UFC 264 w T-Mobile Arena w Las Vegas.

Poirier zdecydował się na trzecią walkę z McGregorem, zamiast walczyć o wakujący tytuł wagi lekkiej po tym, jak Khabib Nurmagomedov przeszedł na emeryturę.

Charles Oliveira i Michael Chandler będą walczyć o ten pas w przyszłym miesiącu na UFC 262, a zwycięzca walki Poirier vs McGregor może być następny w kolejce do zwycięzcy i walki z nowym mistrzem.

Po tym jak McGregor pokonał Poiriera przez nokaut w pierwszej rundzie w ich pierwszym pojedynku  na UFC 178 we wrześniu 2014 roku, Poirier wyrównał rachunki w rewanżu zwyciężając przez TKO w drugiej rundzie na UFC 257 w styczniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.