Paige VanZant zapowiada nokaut w walce z Rachael Ostovich na BKFC 19

Paige VanZant Instagram

Paige VanZant ma na koncie zwycięstwo nad Rachael Ostovich przez poddanie w MMA, ale czy to będzie miało jakiekolwiek znaczenie przy okazji ich walki bokserskiej na gołe pięści na gali BKFC 19?

„Myślę, że tak” – powiedziała VanZant w rozmowie z MMA Junkie. „Kiedy kogoś pokonasz, masz nad nim przewagę psychiczną. Po prostu tak jest. Poza tym, mając doświadczenie w walkach na gołe pięści, szczególnie w BKFC, myślę, że dzięki mojemu doświadczeniu, nie będę miała wątpliwości wchodząc do tej walki i będę wiedziała dokładnie co robić i będę czuła się bardziej komfortowo.”

VanZant wystąpi po raz drugi w Bare Knuckle FC na gali zaplanowanej na 23 lipca, kiedy powita Ostovich w organizacji. Będzie to rewanż za ich walkę ze stycznia 2019 roku na UFC Fight Night 143, którą VanZant wygrała przez balachę.

VanZant wróci do rywalizacji po porażce w swoim debiucie, przegrywając przez jednogłośną decyzję z Britain Hart w lutym tego roku. Chociaż nie było to najlepsze pierwsze wrażenie, jakie chciała zrobić w nowym sporcie walki, VanZant była w stanie się pozbierać w końcówce i wygrać ostatnią rundę na kartach punktowych sędziów.

To dało VanZant dodatkową motywację do dalszego rozwoju. Nadal trenuje w American Top Team, pracując nad swoimi wszechstronnymi umiejętnościami walki, ale skorzystała również z pomocy znanego trenera boksu Pedro Diaza i dzieli swój czas pomiędzy ATT i pracę z nim w Miami. Trening z Diazem był „wydarzeniem zmieniającym życie”, jak twierdzi VanZant.

VanZant, która podpisała kontrakt na cztery walki z BKFC w zeszłym roku po odejściu z UFC, wierzy, że jej doświadczenie, jak również skupienie się na boksie, daje jej przewagę, której potrzebuje w walce z Ostovich.

„Wchodząc do pierwszej (walki w BKFC), są pewne elementy w boksie na gołe pięści, do których nie możesz się przygotować, jeśli faktycznie nie masz doświadczenia w walkach. Nie możesz robić walk na gołe pięści na swoich kolegach z drużyny. Jest kilka elementów, do których musiałam się dostosować. Czuję, że moje doświadczenie zdecydowanie da mi przewagę.

Na pewno będę dążyła do nokautu. Nie widzę innej drogi, szczególnie z trenerami, których mam w swoim narożniku podczas tego obozu i z tym jak ciężko trenuję. Poświęciłam dla tego absolutnie wszystko, więc idę po nokaut.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *