Paige VanZant wyraziła gotowość do walki z Rondą Rousey ale tylko w dywizji 125 funtów

Anne-Marie Sorvin-USA TODAY Sports

Paige VanZant oznajmiła, że mogłaby zmierzyć się z jedną z najlepszych zawodniczek na świecie.

Ronda Rousey (12-1) oraz Paige VanZant (7-1) nie darzą się zbytnim szacunkiem. Problem pojawił się po przegranej walce Rondy z Holly Holm, po której Paige Vanzant pogratulowała jej zwycięstwa z mistrzynią, a Ronda nie była z tego faktu zbyt zadowolona.

Jeśli Ronda spotkałaby się ze mną w dywizji do 125 funtów, to mogłabym się z nią zmierzyć. Przeszłabym z wagi słomkowej do wyższej jeżeli bym musiała. Nie potrzebowałabym dużo przybierać na wadze. Może spotkamy się w wadze muszej.

Obecnie szansa na zrealizowanie tej walki jest bardzo mała. Obie zawodniczki znają już swoje przyszłe rywalki oraz jak na razie UFC nie garnie się do stworzenia kategorii muszej dla kobiet.

Pomimo, że Paige nie przepada za Rondą to w rozmowie z mediami powiedziała, że w walce o pas przewiduje jej zwycięstwo:

Nie wierzę w coś takiego jak rutyna. Uważam, że powodzenie w walce zależy w 100% od głowy. Jeśli jest w pełni gotowa psychicznie to wygra tą walkę. Przewiduję jej zwycięstwo przez balachę.

6 thoughts on “Paige VanZant wyraziła gotowość do walki z Rondą Rousey ale tylko w dywizji 125 funtów

  1. Zawsze mnie ciekawi logo ile ludzi, którzy wstawiaja komentarze trenują albo choć raz mieli sparing w formie zawodów, nie mówiąc już o klatce. Od środka, to wygląda trochę inaczej. Nic nie jest takie oczywiste i proste.

  2. @P
    Trenuję od wielu lat (judo, BJJ, Muay Thai, MMA). Startowałem nawet na ME Muay Thai. Miałem też dwie walki MMA. Mogę się wypowiedzieć?
    Cytując klasyka „Who the fuck is that girl?”.
    Dziewczyna z 17 miejsca w słomkowej chce walczyć z najlepszą zawodniczką MMA w UfC :-0 Do tego jeszcze ma ona zbijać do niższej kategorii :-O
    Po co w ogóle pisać o czymś tak… bezsensownym? Dlaczego Ronda miałaby z nią walczyć? Co by dało jej to zwycięstwo?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *