„Oszukał trenera i od tego się zaczęło” – Jorge Masvidal o przyczynie konfliktu z Colbym Covingtonem

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images // James Chance/Getty Images

Jorge Masvidal ujawnił, co zapoczątkowało konflikt między nim a wieloletnim, byłym już kolegą Colbym Covingtonem. O tej dwójce jest w ostatnim czasie bardzo głośno.

Gamebred mówi, że ich przyjaźń zakończyła się wkrótce po tym, jak Chaos zdobył tymczasowy tytuł mistrza po pokonaniu Rafaela dos Anjos. Jorge Masvidal mówi, że po tej walce o tytuł na UFC 225, Covington nigdy nie zapłacił wynagrodzenia jednemu ze swoich trenerów, który pomógł mu przygotować się do tej walki.

„Oszukał mojego trenera, który był również jego trenerem. Byliśmy z nim aż do walki o tytuł. Po zdobyciu tytułu był mu winien pewną sumę pieniędzy, nie zapłacił mu. Powiedziałem, że jeśli mu nie zapłacisz, to cię rozp***lę. Mój trener uczestniczył w tym, nie musiało tak być, nie zwracałem na to uwagi, od tego czasu nie rozmawiam z tym kolesiem.

Minęło około roku i zaszły jakieś zmiany. Tak to wygląda. Wszystkie te słowa niosą ze sobą konsekwencje, ponieważ ten facet spał na mojej kanapie, jadł za moje, bo to ja byłem tym, który to sponsorował. On był nadal stosunkowo amatorem, a ja mu pomagałem. To boli, że zrobił to w taki sposób, jak na Facebooku, jak na Twitterze, robił to, żebyśmy rozmawiali o nim”.

Jorge Masvidal przyznaje, że przez długi czas był najlepszym przyjacielem Colby’ego Covingtona. Kiedyś mieszkali razem i trenowali, ale dla Gamebred’a ta przyjaźń już nie istnieje i teraz mówi o tym publicznie.

„Byliśmy przyjaciółmi, dopóki nie oszukał mojego trenera i od tego czasu z nim nie rozmawiałem. Jest wściekły, bo ludziom nie zależy na tym, by zobaczyć, jak walczy. Chcą zobaczyć, jak przegrywa. To jest to, czego oczekują. Robi to wszystko, ponieważ nie mógł namówić ludzi do regularnego oglądania jego walk, więc wtedy powiedział, że jeśli dojdzie na sam szczyt, stworzy tę osobę, ludzie go znienawidzą, ale jednocześnie ludzie się dostosują.

Ludzie się dostosują, ale nie na tyle, na ile on by chciał i można to stwierdzić po sposobie, w jaki mówi. Pokazywanie tych wszystkich lasek. Dlaczego całujesz się i mówisz? Nie wychowali cię na dżentelmena? Kogo to obchodzi, czy pieprzysz laski, czy nie. Kogo to obchodzi? Co to jest do diabła?”

Atmosfera w American Top Team jest bardzo gęsta i oprócz konfliktu z Jorge Masvidalem, Colby Covington ma konflikt również z Dustinem Poirierem. Wszyscy trzej stwierdzili, że może dojść do konfrontacji w klubie, a Covington nie wyklucza nawet odejścia z ATT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *