Ostry trash talk i konfrontacja twarzą w twarz podgrzały atmosferę przed walką Israela Adesanyi z Marvinem Vettori na UFC 263

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Mistrz wagi średniej UFC Israel Adesanya i Marvin Vettori nie oszczędzali się podczas konferencji prasowej przed ich walką na gali UFC 263.

Obaj bohaterzy walki wieczoru, którzy spotkają się w rewanżu na UFC 263, zaangażowali się w ostrą wymianę zdań, która zdominowała konferencję prasową. Mistrz Israel Adesanya poddał w wątpliwość rekord Marvina Vettoriego, twierdząc, że nie jest on godny walki o tytuł, biorąc pod uwagę typ przeciwników, których pokonał podczas serii pięciu zwycięstw, która doprowadziła go do pojedynku o pas.

„Tak jak mówiłem, spójrzcie na listę z kim walczył. Jedyną osobą, którą znam z tej listy jest Jack Hermansson,” powiedział Adesanya. „On dostał się tutaj tylko dlatego, że walczył z bumem z #10 pozycji i dostał się na #3 miejsce”.

Nie trzeba było długo czekać, aby Vettori, który przegrał przez niejednogłośną decyzję w ich pierwszej walce w 2018 roku, odpalił używając tej samej taktyki. Vettori zakwestionował również niektóre z przegranych i bliskich zwycięstw Adesanyi.

„Przegrałeś z Romero, przegrałeś ze mną, a potem przegrałeś z Błachowiczem” – powiedział Vettori. „Kogo pokonałeś? „Borrachinhę”, który był pijany w noc poprzedzającą walkę. To kogo pokonałeś? Wow.”

Nigeryjski mistrz od razu odpowiedział.

„Wymień trzech przeciwników z pierwszej dziesiątki, których pokonałeś. Dokładnie, nie masz nic”.

Vettori, który czuje, że w dywizji był wielokrotnie pomijany, dał znać Adesanyi, że walczył z każdym, kogo UFC przed nim postawiło.

„Słuchaj, stawałem do walki za każdym razem, a ludzie nie są w stanie stanąć ze mną do walki. To nie jest moja wina, człowieku. Zawsze, gdy się pojawiałem, pokonywałem swoich przeciwników. Tyle razy udowodniłem, że się mylisz. Próbowałeś mnie ignorować, suko. Próbowałeś mnie ignorować i oto jestem, suko.

To są ci wszyscy ludzie, którzy wierzą w twoje bzdurne gadki. Wszyscy oni zostaną uciszeni.”

Następnie na koniec konferencji odbyły się tradycyjne konfrontacje twarzą w twarz wszystkich sześciu zawodników, w tym mistrza wagi średniej Israela Adesanyi z Marvinem Vettorim, którzy spotkają się w głównym pojedynku. Po tym jak obaj panowie obrzucili się wyzwiskami podczas gorącej konferencji prasowej, prezydent UFC Dana White miał za zadanie powstrzymać ich przed rzuceniem się na siebie podczas konfrontacji, co nie było łatwe.

Inne ciekawe momenty z wymiany zdań między Adesanyą i Vettorim oraz konfrontację twarzą w twarz można obejrzeć w poniższych materiałach wideo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *