Claressa Shields z problemami odnosi zwycięstwo w debiucie w zawodowym MMA w walce przeciwko Brittney Elkin na PFL 4

Cooper Neill / PFL

Claressa Shields jest teraz nie tylko bokserką, ale również zawodniczką MMA po zwycięskim debiucie w mieszanych sztukach walki w walce z Brittney Elkin na gali PFL 4.

Claressa Shields (1-0), dwukrotna złota medalistka olimpijska i mistrzyni boksu, zadebiutowała w MMA w czwartek na gali 2021 PFL 4 przeciwko Brittney Elkin (3-7) w walce w wadze lekkiej, wygrywając przez TKO w trzeciej rundzie. Walka była głównym pojedynkiem wieczoru w Ocean Casino Resort w Atlantic City.

Elkin trzymała Shields na dystans, swoimi kopnięciami. Po minucie walki, Elkin podjęła próbę obalenia, która zakończyła się sukcesem. Pierwsza próba sprawdzenia Shields w parterze przyniosła odpowiedź. Shields na krótko wróciła do stójki, po czym szybko zajęła pozycję z góry i zaczęła zadawać mocne ciosy.

Elkin była w stanie odzyskać pozycję z góry, utrzymując wysoką presję na swojej przeciwniczce. Kilka chwil później przeszła do pełnego dosiadu i zaczęła na przemian polować na poddania i zadawać ciosy w parterze aż do końca rundy.

Shields rozpoczęła drugą rundę z nieco większym zapałem, więcej pracując rękoma i wyprowadzając kilka dobrych ciosów. Elkin nie była zainteresowana spędzaniem zbyt wiele czasu w stójce i ponownie przeniosła walkę do partery, wracając do pełnego dosiadu.

Elkin nie spieszyła się z niczym w tej pozycji, wiedząc, że jest bardziej doświadczoną zawodniczką na macie. Pod koniec rundy podjęła próbę założenia balachy na rękę, ale Shields dała radę uciec z niebezpiecznej sytuacji i sama zaczęła zadawać mocne ciosy aż do końca rundy, zmuszając Elkin do zasłaniania się.

Trzecia runda rozpoczęła się od próby obalenia przez Elkin, którą Shields dobrze obroniła. Po sprawlu, Shields zasypała przeciwniczkę mocnymi ciosami, podczas gdy Elkin trzymała rywalkę za nogi. Gdy zagrożenie odzyskania pozycji zmalało, Shields kontynuowała zadawanie ciosów w parterze, aż sędzia uznał, że to wystarczy, aby przerwać pojedynek.

Claressa Shields pokonała Brittney Elkin przez TKO (ciosy) 1:44, runda 3

„Czuję się jak we śnie! To jest szalone,” powiedziała Shields podczas wywiadu po walce.

Po nadzianiu się na obalenie w trzeciej rundzie, narożnik Shields chciał, aby wróciła do stójki i wykorzystała swoje ręce.

„Mówili, żeby się podniosła, a ja po prostu powiedziałam sobie, nie do cholery.”

26-letnia Claressa Shields dołączyła do PFL w 2020 roku i trenowała w Jackson Wink MMA przez ponad siedem miesięcy obok byłych mistrzów UFC Holly Holm i Jona Jonesa, aby przygotować się do przejścia z ringu bokserskiego do klatki. W czwartek do zwycięstwa doprowadziła ją obrona przed obaleniami, której nauczyła się na sali treningowej.

Niepokonana na ringu bokserskim, teraz może nazywać się niepokonaną zawodniczką MMA po zwycięskim debiucie w walce wieczoru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *