ONE Championship zorganizuje turnieje Grand Prix wagi muszej i lekkiej

Największa azjatycka organizacja MMA, ONE Championship zorganizuje w przyszłym roku turnieje Grand Prix wagi muszej i lekkiej w których wezmą udział nowo pozyskani byli mistrzowie UFC Demetrious Johnson i Eddie Alvarez.

Wiemy już teraz w jakim formacie zobaczymy debiuty dwóch byłych mistrzów UFC w nowej organizacji. Zarówno w dywizji muszej jak i lekkiej odbędą się ośmioosobowe turnieje Grand Prix z których zostaną wyłonieni nowi mistrzowie. Każdy uczestnik turnieju stoczy jedną walkę podczas gali. Drabinka turniejowa nie została jeszcze ujawniona.

Wśród nazwisk z dywizji lekkiej, które pojawią się w turnieju, należy wymienić Amira Khana, Timofey’a Nastyukhina, Ariela Sextona, byłego mistrza Eduarda Folayanga oraz legendę japońskiego MMA Shinya Aoki. W kategorii muszej zobaczymy między innymi Kairata Akhmetova, Adriano Moraesa, Danny’ego Kingada i obecnego mistrza Geje Eustaquio.

Takie same turnieje Grand Prix organizuje aktualnie Bellator w kategoriach ciężkiej i półśredniej.

Co do dwóch debiutantów w ONE Championship Eddiego Alvareza (29-6, 1 NC) i Demetriousa Johnsona (27-3-1), to Alvarez swoją ostatnią walkę stoczył w lipcu na gali UFC on FOX 30 na której przegrał rewanż z Dustinem Poirierem przez TKO w drugiej rundzie. Ostatnia walka Johnsona była również rewanżem, który odbył się w sierpniu na gali UFC 227. Johnson przegrał z Henrym Cejudo przez niejednogłośną decyzję tracąc tytuł mistrza po siedmiu latach panowania w dywizji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *