Oficjalny plakat i karta walk UFC on ESPN 9: Woodley vs. Burns

Organizacja UFC zaprezentowała oficjalny plakat gali UFC on ESPN 9, na której walką wieczoru będzie pojedynek w wadze półśredniej między byłym mistrzem Tyronem Woodleyem a Gilbertem Burnsem.

Były mistrz wagi półśredniej Tyron Woodley (19-4-1 MMA, 9-3-1 UFC) powróci do Oktagonu po dłuższej przerwie. W ostatniej walce na gali UFC 235 w marcu ubiegłego roku, Woodley stracił tytuł mistrza po przegranej walce z Kamaru Usmanem. „Wybraniec” został zdominowany przez „Nigeryjski Koszmar” zarówno w stójce jak i zapasach. Walka zakończyła się przez jednogłośną decyzję. Wcześniej Woodley stoczył siedem walk wygrywając sześć i jedną remisując. Woodley pokonał Dong Hyun Kima, Kevina Gasteluma i Robbiego Lawlera, któremu odebrał tytuł mistrza. Następnie stoczył pojedynek większościowo remisując ze Stephenem Thompsonem. W trzech kolejnych wygranych pojedynkach, Woodley pokonał Thompsona w rewanżu, a także Demiana Maię i Darrena Tilla.

Gilbert Burns (18-3 MMA, 11-3 UFC) ma za sobą serię pięciu zwycięstw z rzędu. Po pokonaniu Oliviera Aubin-Merciera i Mike’a Davisa w wadze lekkiej, „Durinho” wrócił do wagi półśredniej w której pokonał Alexeya Kunchenko, Gunnara Nelsona i Demiana Maię w ostatniej walce w marcu. Teraz Brazylijczyk będzie starał się odnieść kolejne zwycięstwo w walce z byłym mistrzem, aby zbliżyć się do pojedynku o tytuł.

Gala UFC on ESPN 9: Woodley vs. Burns odbędzie się 30 maja w UFC Apex Center w Las Vegas w Nevadzie w Stanach Zjednoczonych.

Poniżej aktualna karta walk:

UFC on ESPN 9: Woodley vs. Burns

Data: 30.05.2020
Miejsce: UFC APEX, Las Vegas, Nevada – USA

Karta główna

Walka wieczoru
170 lbs.: Tyron Woodley vs. Gilbert Burns

Co-main event
265 lbs.: Blagoy Ivanov vs. Augusto Sakai

170 lbs.: Kevin Holland vs. Daniel Rodriguez
155 lbs.: Roosevelt Roberts vs. Brok Weaver
125 lbs.: Mackenzie Dern vs. Hannah Cifers

Karta wstępna
125 lbs.: Katlyn Chookagian vs. Antonina Shevchenko
150 lbs.: Billy Quarantillo vs. Spike Carlyle (catchweight)
205 lbs.: Klidson Abreu vs. Jamahal Hill
125 lbs.: Tim Elliott vs. Brandon Royval
135 lbs.: Casey Kenney vs. Louis Smolka
145 lbs.: Chris Gutierrez vs. Vince Morales

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.