Oficjalny plakat i karta walk UFC Fight Night: Figueiredo vs Benavidez 2

Organizacja UFC zaprezentowała oficjalny plakat gali UFC Fight Night: Figueiredo vs Benavidez 2, na której dojdzie do pojedynku o wolny tytuł wagi muszej między Deivesonem Figueiredo a Josephem Benavidezem w rewanżu.

Po tym, jak Henry Cejudo zdecydował zrzec się tytułu mistrza wagi muszej UFC, zajmujący #1 miejsce w rankingu dywizji muszej Deiveson Figueiredo (18-1 MMA, 7-1 UFC) i sklasyfikowany na #2 pozycji Joseph Benavidez (28-6 MMA, 15-4 UFC) staną po raz drugi do pojedynku o pas w starciu rewanżowym. Obydwaj zawodnicy zmierzyli się 29 lutego na gali UFC Fight Night 169.

Dla Deivesona Figueiredo była to pierwsza walka o tytuł mistrza UFC i pomimo zwycięstwa przez TKO w drugiej rundzie, nie otrzymał pasa, ponieważ przekroczył limit wagi o 2,5 funta. Wcześniej Figueiredo pokonał Alexandre Pantoję przez jednogłośną decyzję i Tima Elliotta przez poddanie w pierwszej rundzie.

Joseph Benavidez przed porażką z Deivesonem Figueiredo stoczył trzy zwycięskie walki z których pokonał Alexa Pereza przez TKO w pierwszej rundzie, Dustina Ortiza przez jednogłośną decyzję oraz Jussiera Formigę przez TKO w drugiej rundzie. Dla Benavideza będzie to już czwarta walka o tytuł mistrza wagi muszej UFC.

W pojedynku co-main event zmierzą się dwaj zawodnicy wagi średniej, sklasyfikowany na #6 pozycji Jack Hermansson (20-5 MMA, 7-3 UFC) i zajmujący #7 miejsce Kelvin Gastelum (15-5 MMA, 10-5 UFC).

Jack Hermansson powróci do Oktagonu od września ubiegłego roku i przegranego pojedynku przez TKO w drugiej rundzie z Jaredem Cannonierem. Wcześniej Hermansson miał dobrą serię czterech zwycięstw. „The Joker” pokonał kolejno Thalesa Leitesa przez TKO w trzeciej rundzie, Geralda Meerschaerta przez poddanie w pierwszej rundzie, Davida Brancha również przez poddanie w pierwszej rundzie i Ronaldo Souzę przez jednogłośną decyzję.

Kelvin Gastelum jest w gorszej sytuacji, ponieważ pięć ostatnich walk zakończyło się trzykrotnie jego porażką. Po przegranej przez poddanie w trzeciej rundzie z Chrisem Weidmanem, Gastelum wygrał dwie walki z Michaelem Bispingiem przez KO w pierwszej rundzie i Ronaldo Souzą przez niejednogłośną decyzję. Dwie ostatnie walki, to porażki z Israelem Adesanya przez jednogłośną decyzję o tytuł tymczasowego mistrza oraz z Darrenem Tillem przez niejednogłośną decyzję.

Gala UFC Fight Night: Figueiredo vs Benavidez 2 odbędzie się 18 lipca na UFC Fight Island na Yas Island w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Poniżej aktualna karta walk:

UFC Fight Night: Figueiredo vs Benavidez 2

Data: 18.07.2020
Miejsce: UFC Fight Island, Yas Island, Abu Zabi – ZEA

Karta główna

Walka o tytuł wagi muszej
125 lbs.: Deiveson Figueiredo vs. Joseph Benavidez 2

Co-main event
185 lbs.: Jack Hermansson vs. Kelvin Gastelum

155 lbs.: Marc Diakiese vs. Rafael Fiziev
125 lbs.: Luana Carolina vs. Ariane Lipski
125 lbs.: Askar Askarov vs. Alexandre Pantoja

Karta wstępna
205 lbs.: Roman Dolidze vs. Khadis Ibragimov
150 lbs.: Grant Dawson vs. Nad Narimani – catchweight
155 lbs.: Joel Alvarez vs. Joseph Duffy
135 lbs.: Montel Jackson vs. Brett Johns
125 lbs.: Aleksander Doskalchuk vs. Tagir Ulanbekov
155 lbs.: Davi Ramos vs. Arman Tsarukyan
265 lbs.: Carlos Felipe vs. Serghei Spivac

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *