Oficjalnie Yaroslav Amosov vs. Michael Page w walce wieczoru o mistrzowski pas na gali Bellator London

Po 17 walkach w organizacji Bellator, angielski zawodnik Michael „Venom” Page wreszcie stoczy swoją pierwszą walkę o tytuł mierząc się z mistrzem Yaroslavem Amosovem na gali Bellator London.

Bellator ogłosił, że Michael Page (20-1 MMA, 16-1 BMMA) będzie walczył o pas wagi półśredniej należącym do Yaroslava Amosova (26-0 MMA, 7-0 BMMA) w głównym pojedynku wieczoru gali w Londynie. Gala odbędzie się w piątek 13 maja w hali SSE Arena na Wembley.

Page może pochwalić się imponującym rekordem 20-1 w zawodowym MMA i od dawna był głównym pretendentem w 170 funtowej kategorii wagowej Bellatora. Od czasu swojej jedynej porażki w walce przegranej przez nokaut z byłym trzykrotnym posiadaczem tytułu Douglasem Limą w 2019 roku, MVP ma za sobą kolejną serię zwycięstw.

W swoich ostatnich sześciu walkach Page uzyskał bilans 6-0, zanotował dwa zwycięstwa przez nokauty w pierwszej rundzie i pomścił porażkę z Limą. W głównym wydarzeniu gali Bellator 267 w październiku zeszłego roku, która była powrotem organizacji do Wielkiej Brytanii po raz pierwszy od początku pandemii COVID-19, „Venom” zapewnił sobie triumf przez niejednogłośną decyzję nad „The Phenom” Limą. Będzie miał nadzieję powtórzyć ten londyński sukces, kiedy 13 maja powróci do stolicy swojego kraju.

Na jego drodze do mistrzowskiej chwały stanie Amosov, niepokonany Ukrainiec, który po siedmiu walkach w Bellatorze dotarł na szczyt wagi półśredniej. Po zwycięstwach nad takimi zawodnikami jak David Rickles, Ed Ruth i Logan Storey, „Dynamo” miał szansę walczyć o pas na gali Bellator 260 w czerwcu zeszłego roku. W imponującym występie Amosov zdetronizował Limę, wygrywając jednogłośną decyzją.

W swoim nieskazitelnym rekordzie 26-0, Amosov zanotował 10 poddań i dziewięć nokautów. Jednak pomimo tego, że 28-latek ma na swoim koncie wiele skończeń, to w trzech z ostatnich czterech pojedynkach pokonał rywali przez decyzje. Page będzie chciał zaoszczędzić sędziom trochę pracy, dodając do swojego rekordu 13. zwycięstwo przez nokaut, kiedy wejdzie do klatki z Amosovem.

Choć Page początkowo oczekiwał trylogii z Limą, a nie walki o tytuł, to Anglik z pewnością nie będzie zawiedziony, że ma szansę jeszcze bardziej ugruntować swoje dziedzictwo jako jeden z najlepszych w  Bellatorze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.