Oficjalnie! Jan Błachowicz stanie do obrony pasa w walce z Gloverem Teixeira na UFC 266

Organizacja UFC oficjalnie potwierdziła, że mistrz wagi półciężkiej Jan Błachowicz stanie do drugiej obrony tytułu w walce z pretendentem numer jeden Gloverem Teixeirą na gali UFC 266.

Jan Błachowicz (28-8 MMA, 11-5 UFC) zmierzy się z Brazylijczykiem Gloverem Teixeirą (32-7 MMA, 15-5 UFC) na gali UFC 266, która odbędzie się 4 września.

O tym pojedynku mówiło się od ostatniej walki Błachowicza w marcu na gali UFC 259 na której obronił po raz pierwszy w starciu z mistrzem wagi średniej Israelem Adesanya, sprawiając mu pierwszą porażkę w karierze. „Cieszyński Książe” był w stanie wielokrotnie obalać Adesanyę w drodze do zwycięstwa przez jednogłośną decyzję.

Informację o drugiej obronie tytułu podał zaraz potem prezydent UFC Dana White w rozmowie z ESPN. Póki co nie ogłoszono jeszcze miejsca ani lokalizacji tego wydarzenia oraz żadnych innych walk.

Błachowicz będzie walczył w swojej drugiej obronie tytułu. Po tym jak we wrześniu ubiegłego roku na UFC 253 zdobył wakujący tytuł w wadze 205 funtów przez nokaut w drugiej rundzie w starciu z Dominickiem Reyesem.

41-letni weteran Teixeira w końcu zasłużył na drugie starcie o tytuł. Brazylijczyk nie zdołał zdobyć pasa wagi półciężkiej w kwietniu 2014 roku, kiedy to został pokonany przez ówczesnego mistrza Jona Jonesa na UFC 172. W kolejnych walkach Teixeira osiągał mieszane rezultaty, aż do momentu, gdy rozpoczął niesamowitą passę pięciu zwycięstw. W swoich ostatnich dwóch walkach Texiera pokonał dwóch byłych pretendentów do tytułu. Po brutalnym pokonaniu Anthony’ego Smitha w kwietniu ubiegłego roku, Teixeira poddał Thiago Santosa we wrześniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *