Oficjalnie Darren Till w walce wieczoru na gali UFC w Liverpoolu

themaclife.com

Organizacja UFC oficjalnie przedstawiła podczas ceremonii ważenia przed UFC Fight Night 127, że w walce wieczoru gali UFC Liverpool wystąpi Darren Till.

Gala UFC Fight Night 130 odbędzie się 27 maja w Liverpoolu,  a nie jak wcześniej ustalono w stolicy Irlandii Dublinie.

Nie przedstawiono jeszcze oficjalnie przeciwnika dla Darrena Tilla (16-0-1) zajmującego #7 pozycję w rankingu dywizji półśredniej, ale pochodzący z Liverpoolu zawodnik wreszcie dopiął swego w dążeniu do stoczenia kolejnej walki, którą być może stoczy przeciwko numerowi #1 Stephenowi „Wonderboy” Thompsonowi (14-2-1). Till wymienił jego nazwisko, kiedy zapytano go o to kto będzie jego przeciwnikiem, ale na oficjalną informację musimy jeszcze poczekać. Till od dłuższego czasu zabiegał o zestawienie mu mocnego przeciwnika i wymieniał m.in. Thompsona, który początkowo nie palił się do tego pojedynku. Till zapowiada jednak, że do końca tego roku ma zamiar zostać nowym mistrzem dywizji półśredniej.

Darren Till ma za sobą dopiero pięć walk w UFC z czego cztery wygrane i jeden remis. Pokonał Wendella de Oliveirę, Jessina Ayari, Bojana Velickovica oraz w ostatniej walce Donalda Cerrone, a zremisował z Nicolasem Dalby. To od zwycięstwa przez TKO w pierwszej rundzie z Donaldem Cerrone zrobiło się głośno o Darrenie Tillu.

Stephen Thompson to były pretendent do tytułu wagi półśredniej, który po serii siedmiu zwycięstw z rzędu otrzymał walkę o pas z Tyronem Woodley’em, ale pojedynek zakończył się większościowym remisem. W rewanżu „Wonderboy” przegrał przez większościową decyzję. W ostatniej walce Thompson pokonał przez decyzję Jorge Masvidala.

Wraz z galą UFC Fight Night 130, organizacja po raz pierwszy zawita do Liverpoolu, mimo, że UFC zorganizowało już 17 gal w Anglii, a UFC Londyn będzie 18 galą w tym kraju i 22 galą w Wielkiej Brytanii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *