Cris Cyborg daje ultimatum Amandzie Nunes i krytykuje jej decyzję o podjęciu innej walki

Josh Hedges/Zuffa LLC via Getty Images

Mistrzyni wagi koguciej UFC Amanda Nunes podjęła decyzję o walce z Raquel Pennington na gali UFC 224 odsuwając na bok plany pojedynku z mistrzynią wagi piórkowej Cris Justino, co wywołało reakcję „Cyborga”.

Do walki Nunes z Pennington dojdzie 12 maja na gali UFC 224 w Rio de Janeiro, a ostatnio Amanda mówiła o tym, że po obronie tytułu będzie chciała stoczyć pojedynek z inną Brazylijką Ketlen Vieira. Wygląda więc na to, że na walkę mistrzowską z Cric Cyborg może nie być już miejsca ani czasu.

Cris Justino, która w swojej ostatniej walce na gali UFC 222 pokonała Yanę Kunitskayę przez TKO w pierwszej rundzie, uważa, że ​​Nunes wykorzystała ideę super-walki tylko po to, aby wynegocjować lepszą umowę z UFC. W związku z decyzją Amandy Nunes, Cris Cyborg przedstawiła w czwartek oświadczenie w którym komentuje tę sytuację i daje swojej rodaczce ultimatum na podjęcie decyzji o stoczeniu walki na gali UFC 226 w lipcu. W przeciwnym razie, Cyborg nie zamierza tracić więcej czasu na próby doprowadzenia do tej walki.

„Zaczynam myśleć, że Amanda Nunes wykorzystała moje nazwisko tylko po to, aby wynegocjować nową umowę z UFC, tak jak wiele innych dziewcząt, które chcą wykorzystać moje imię, aby zbudować swoją markę. Mówiła o SMS-ach do Dana White w których stwierdziła, że po prostu chciała znowu szybko stoczyć walkę zamiast czekać, ale kiedy patrzysz na rekord tej dziewczyny, to widzisz, że ona walczyła tylko raz w 2017 roku. UFC 224 odbędzie się prawie rok od jej walki z Valentiną Shevchenko z zawodniczką wagi muszej, którą wielu ludzi ocenia jako przegraną Amandy.

Zanim walczyłam z Holly Holm, trenerzy Amandy udzielali wywiadów mówiąc, że ona chce ze mną walczyć. Natychmiast po walce z Holly Holm dałam jej propozycję na walkę w lipcu, a potem ucichła. Możesz nawet zobaczyć rozmowę między mną a jej dziewczyną [Nina Ansaroff] na Twitterze. Kiedy UFC zadzwoniło do mnie z pytaniem, czy uratowałabym galę UFC 222, poprosiłam o Amandę Nunes, ale nagle ona nie była gotowa, a UFC nie mogła skłonić jej do podjęcia tej walki.

W jednym z wywiadów Nunes powie ludziom, że chce wrócić do rywalizacji i pozostać aktywną, dlatego właśnie chciała walczyć ze mną, a potem w kolejnym wywiadzie powiedziała, że ​​potrzebuje czasu, aby przybrać na wadze zanim zgodzi się ze mną walczyć.

Ludzie muszą zrozumieć, że moi menadżerowie poświęcili dużo czasu na to, aby doszło do tej walki. 7 lipca minie sześć miesięcy, odkąd pokonałam Holly Holm, a Amanda po raz pierwszy mnie wyzwała do walki, co jest wystarczająco długim okresem na dostosowanie się do dywizji piórkowej. Amanda nie jest małą zawodniczką wagi koguciej, po prostu nie osiągnęła sukcesu w wadze 145 funtów, aby zdobyć tytuł w walce przeciwko mnie. Kiedy Amanda odwołała swoją walkę z Valentiną, nie obchodzi mnie, co mówiła, ale ludzie z jej własnego teamu powiedzieli mi, że była to wina złego zbijania wagi, a nie oficjalne usprawiedliwienie „problemami z zatokami”, przez które rzekomo odwołano walkę.

Teraz siedzę tutaj, patrząc na datę walki w lipcu, a Amanda będzie walczyła na UFC 224, zamiast zgodzić się na naszą walkę i pozwolić nam rozpocząć sprawy promocyjne. Rzeczywistość jest taka, że ​​mój zespół próbował doprowadzić do tej walki od grudnia i pojedynku z Holly Holm, a jeśli Amanda mówi, że potrzebuje jeszcze więcej czasu niż do lipca (sześć miesięcy), aby przybrać na wadze i sprawić, by ta walka doszła do skutku, to mówi mi, że ona nie ma planów powrotu do wagi koguciej po naszej walce.

Jeśli Nunes planuje doprowadzić do tej super-walki w styczniu, to myślę, że musi być szczera z fanami i zrzec się pasa wagi 135 funtów, ponieważ będą tam takie dziewczyny, jak Ketlen Vieira, które zasłużyły na walkę o tytuł, a nie zasługują na czekanie na to przez rok.

Jeśli Amanda nie będzie gotowa na walkę na gali UFC 226 w Las Vegas, powiedziałam mojemu teamowi, że chcę walczyć z każdym, kto jest gotowy. Wytłumaczyłam swojemu menadżerowi, że jeśli Amanda wygra w Rio, a następnie odrzuci walkę w lipicu, nie chcę inwestować więcej czasu w próby doprowadzenia do tej walki. Możemy ponownie wznowić ten temat dopiero wtedy, gdy Nunes zdecyduje się powrócić do wagi piórkowej i umocnić swoją pozycję w dywizji walcząc z pretendentką numer jeden. Miłą rzeczą z walki Nunes z Pennington w Brazylii będzie to, że da mi jeszcze jedną szansę zobaczenia, jak dużą ma rzeszę fanów w Brazylii i ile PPV jest w stanie sprzedać w USA, co da nam lepszy obraz z jej perspektywy na super-walkę.”

Jak widać nie będzie łatwo zorganizować super walkę pomiędzy dwoma mistrzyniami jeżeli na przeszkodzi stoją inne wybory ze strony Amandy Nunes.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.