Nowe walki na karcie UFC 162

Do lipcowej gali UFC 162 zostały dodane dwie walki w kategori piórkowej. Były mistrz wagi lekkiej UFC Frankie Edgar (15-4-1 MMA, 9-4-1 UFC) zmierzy się z Charlesem Oliveira (16-3 MMA, 4-3 UFC), a Dennis Siver (21-8 MMA, 10-5 UFC) z Cubem Swansonem (19-5 MMA, 4-1 UFC).

Walką wieczoru będzie obrona pasa wagi średniej między mistrzem Andersonem Silva a niepokonanym pretendentem do tytułu, Chrisem Weidmanem. Gala planowana jest na 6 lipca 2013.

Edgar chce zdobyć pierwsze zwycięstwo w wadze piórkowej po porażce z mistrzem tejże dywizji, Jose Aldo. „The Answer” ma za sobą trzy porażki z rzędu (wszystkie to przegrane w walkach o pas – raz z Aldo, dwa razy z Benem Hendersonem). Będzie to dla niego pierwsza walka nie o pas od grudnia 2009.

Oliveira z kolei czwarty raz zawalczy w wadze 145 funtów. Dwie pierwsze walki wygrał, natomiast w trzeciej doznał porażki przez KO z rąk Cuba Swansona.

Zwycięzca walki Siver vs. Swanson prawdopodobnie będzie walczył z pretendentem nr 1 do tytułu mistrzowskiego. Siver walczy w kategorii piórkowej od roku (wcześniej walczył w 155). Jego wynik w 12 walkach w octagonie to 10-2. Swanson to weteran WEC. W debiucie w UFC doznał porażki przez poddanie, natomiast później odniósł 4 zwycięstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *